Miejskie Centrum Kultury w Bydgoszczy

„Nadzieja znów wstąpi w nas” – koncert z okazji święta Trzech Króli

koncert online

Data:
06.01.2021 / Środa
Godzina:
17:00
Miejsce:
FB MCK i YT Emcek
Wstęp:
wolny

Opis wydarzenia

6 stycznia 2021, godz. 17.00 / profil FB MCK oraz kanał YT Emcek

„Nadzieja znów wstąpi w nas” – koncert z okazji święta Trzech Króli

Na koncert kolęd i pastorałek zapraszają Zespół Pieśni i Tańca Płomienie z MDK nr 4 wraz z kapelą  oraz Zespół Tańca Współczesnego BRAX VI z Pałacu Młodzieży. We własnych domach, wśród rodzinnego gwaru dnia Narodzenia Pańskiego będziecie mogli usłyszeć radosne Gloria wyśpiewane przez naszych artystów. 

Premiera koncertu online odbyła się 25 grudnia 2020 r. o godzinie 17.00.

W tym roku wyjątkowo nie zaprosimy Was do sali widowiskowej Miejskiego Centrum Kultury w Bydgoszczy. To my z muzyką pełną świątecznej atmosfery przyjdziemy do Waszych domów. Specjalnie dla Was zaprezentują się wszystkie grupy Zespołu Pieśni i Tańca Płomienie, które wypełnią ten świąteczny czas swoim śpiewem i radością. Będziecie mogli kolędować z nami i wspólnie cieszyć się z kolejnych świąt spędzonych w gronie najbliższych. Nasza muzyczna narracja to utwory pochodzące zarówno z ostatniej płyty Zespołu Pieśni i Tańca Płomienie „Kolędy światła”, jak i kompozycje nowe, przygotowane specjalnie na tę okazję.

Oprócz Zespołu Pieśni i Tańca Płomienie, na scenie gościnnie zaprezentuje się Zespół Tańca Współczesnego BRAX VI z Pałacu Młodzieży w Bydgoszczy pod kierunkiem i w choreografii Beaty Rewolińskiej. Artystki pokażą choreografię pod znaczącym tytułem „Jestem (tu)”, abyśmy w ten szczególny świąteczny czas poczuli, że mimo przeciwności losu nie jesteśmy sami.

Zespół Pieśni i Tańca Płomienie z Młodzieżowego Domu Kultury nr 4 oraz Zespół Tańca Współczesnego BRAX VI z Pałacu Młodzieży nie po raz pierwszy razem spotykają się na jednej scenie. Oba zespoły otrzymały tytuł Bydgoskiej Kulturalnej Marki Oświatowej i współtworzą bydgoskie środowisko kulturalne w rozmaitych projektach. Ostatnio wspólnie zaprezentowały się podczas „IV Listopadowej Lekcji Muzyki”.

Koncert wykonają artyści Zespołu Pieśni i Tańca Płomienie z Młodzieżowego Domu Kultury nr 4 pod kierownictwem Izabeli Grochowskiej oraz kapela w składzie: Michał Stropa (akordeon), Maciej Drapiński (akordeon), Paulina Krakowian (skrzypce, suka biłgorajska), Michał Kwaśniak (skrzypce), Krzysztof Biernacki (klarnet), Jacek Kwaśniak (perkusjonalia). Przygotowanie wokalne: Zuzanna Szary, przygotowanie taneczne: Izabela Grochowska, Katarzyna Nowicka, Beata Rewolińska, a także Zespół Tańca Współczesnego BRAX VI z Pałacu Młodzieży pod kierownictwem Beaty Rewolińskiej.