Miejskie Centrum Kultury w Bydgoszczy

„Najlepsze urodziny królika Karola” (75′, 4+)

Wakacje z kinem Orzeł

Data:
05.08.2023 / Sobota
Godzina:
11:30
Miejsce:
Kino Orzeł
Wstęp:
10 PLN

Opis wydarzenia

Nadszedł wyczekiwany dzień dla Królika Karola – wreszcie kończy pięć lat. Huczne świętowanie urodzin stoi jednak pod znakiem zapytania. Czy przyjęcie odbędzie się zgodnie z planem? 

Spotkanie z przyjaciółmi, łowienie ryb z tatą i jedzenie tortu marchewkowego – to wszystko planował Królik Karol w swój wielki dzień. W końcu piąte urodziny obchodzi się raz w życiu! Rodzice nie poświęcają mu jednak tyle uwagi co kiedyś, odkąd na świat przyszła jego młodsza siostra. Gdy w wyniku nieprzewidzianych zdarzeń mama i tata muszą go opuścić, postanawia uczcić święto po swojemu. Wyprawa u boku przyjaciółki Moniki i jej wesoło merdającego ogonem psa przeradza się w wielką przygodę, podczas której spotkają w lesie żaby, ślimaka i lisa o niekoniecznie dobrych zamiarach. Podczas wędrówki Karol zrozumie, kim są dla niego przyjaciele i rodzina. To będą niezapomniane urodziny! 

Film powstał na podstawie bestsellerowej serii Królik Karolek Rotraut Susanne Berner, jednej z najpopularniejszych ilustratorek książek dla dzieci w Niemczech.

 – Stanisław Bryś

Zwiastuny