Miejskie Centrum Kultury w Bydgoszczy

„New York Sessions in Bydgoszcz” – Jojo Mayer & The Nerve

14. Międzynarodowy Festiwal Sztuki Perkusyjnej DRUMS FUSION 2021

Data:
21.08.2021 / Sobota
Godzina:
20:00
Miejsce:
sala kinowo-widowiskowa MCK / transmisja live na Kultureo.pl
Wstęp:
100 zł / 25 zł (kultureo.pl) PLN

Opis wydarzenia

21 sierpnia 2021 (sobota), godz. 20.00 / sala kinowo- widowiskowa MCK + transmisja live na Kultureo.pl

New York Sessions in Bydgoszcz to debiutująca w 2021 roku formuła na Międzynarodowym Festiwalu Sztuki Drums Fusion. Pragniemy w ramach tego nowego cyklu przybliżać publiczności legendarne sylwetki ze świata perkusyjnego, zapraszając do Bydgoszczy muzyków wywodzących się z Nowego Jorku, lub stacjonujących w ciągu swej kariery w tej swoistej stolicy muzyki i sztuki.

Jojo Mayer to wybitny producent muzyczny, muzyk, kompozytor i instrumentalista, wirtuoz perkusji i instrumentów perkusyjnych pochodzący ze Szwajcarii. Regularnie występuje na światowych festiwalach oraz tzw. drum clinics, w tym na: New York Jazz Festival, Warsaw Summer Jazz Days, Festival di Jazz a Lugano, Modern Drummer Festival, Glastonburry Open Air, czy Montreal Jazz Festival. Od wielu lat występuje na żywo i nagrywa płyty z zespołem The Nerve.

Muzyczne zjawisko, jakim jest grupa The Nerve to ewolucja legendarnego wydarzenia Prohibited Beatz, które zostało zorganizowane przez Jojo Mayera w Nowym Jorku w latach 90. Początkowo polem działań tej formacji były eksperymentalne interakcje między DJ-ami, artystami wizualnymi, muzykami i publicznością, niemniej z czasem grupa znalazła i ugruntowała swój charakter, łącząc instrumentalne improwizacje z programowaną muzyką elektroniczną. Zespół przyswoił szerokie spektrum stylów: od oldschoolowego jungle, dubstep, glitch czy tech-house, po wszystkie rejony dźwięków, które umykają opisom gatunkowym. The Nerve zdobyło serca publiki przez zdolność do wyprowadzenia tradycyjnych form jazzowej improwizacji w świat pędzących rytmów i ery cyfrowej ewolucji. Przy tym wszystkim, grupa celebruje rock’n’rollową postawę polegającą na dobrej zabawie i pokazywaniu palca każdemu, kto ma z tym problem.

„New York Sessions in Bydgoszcz” – Jojo Mayer & The Nerve
21 sierpnia 2021 (sobota), godz. 20.00
Miejskie Centrum Kultury w Bydgoszczy
Transmisja live na Kultureo.pl

Bilety w sprzedaży, dostępne TUTAJ.

Drums Fusion 2021
Bydgoszcz, Kujawy i Pomorze 

Wydarzenie jest współfinansowane z Europejskiego Funduszu Rozwoju Regionalnego w ramach Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Kujawsko-Pomorskiego na lata 2014-2020