Niedzielne spotkania z muzyką na żywo w Ostromecku
koncert na żywo
Opis wydarzenia
Niedzielne spotkania z muzyką na żywo
W wakacyjne niedziele zapraszamy do Pałacu Nowego w Ostromecku – popołudniami, w jego wykwintnych wnętrzach, a także na tarasach wokół zabrzmi muzyka grana na żywo przez bydgoskich artystów.
Muzyka na żywo umili czas odwiedzających Ostromecko w każdą niedzielę wakacji pomiędzy godz. 14.00 a 17.00. Dzięki temu, wizyta w pałacowych wnętrzach i działającej tu restauracji będzie ucztą nie tylko dla ciała, ale i dla ducha. Rozsiądźcie się na wygodnych kanapach i kawiarnianych fotelach – w historycznym otoczeniu i pięknie wystrojonych pomieszczeniach posłuchać będzie można utworów klasycznych, standardów jazzowych, muzyki filmowej i rozrywkowej. Tomasz Gumiela, który zaprosi Państwa w tę muzyczną podróż, przemycać będzie także muzyczne zagadki w improwizowanych przez siebie utworach.
To on także zasiądzie przy fortepianie w pałacowym Złotym Saloniku. Artysta ma w swoim dorobku prawykonania utworów współczesnych, za które otrzymał m.in. nagrodę na Festiwalu Laureatów Konkursów w Bydgoszczy oraz nominację do nagrody Fryderyka. Pianiście towarzyszyć będą skrzypek Filip Lipski oraz flecista, producent i kompozytor Tomasz Pawlicki.
W ramach niedzielnych muzycznych spotkań wystąpią także Marzena Buchwald i Joanna Derenda-Łukasik, które nagrały płytę na fortepianie Zygmunta Noskowskiego jako Pianoduo Artists. Będzie też recital artystki młodego pokolenia, Emilii Biskupskiej.
Zapraszamy do Ostromecka w niedziele, w godz. 14.00- 17.00:
9.08.2020 Tomasz Gumiela i Tomasz Pawlicki
16.08.2020 Marzena Buchwald i Joanna Derenda-Łukasik
23.08.2020 Marzena Buchwald i Joanna Derenda-Łukasik
30.08.2020 Tomasz Gumiela i Filip Lipski
Tomasz Gumiela – pianista i kameralista. Ukończył Akademię Muzyczną w Bydgoszczy pod kierunkiem prof. Marii Murawskiej i prof. Jerzego Sulikowskiego, a następnie doskonalił swoje umiejętności w mistrzowskiej klasie prof. Dang Thai – Sona w Montrealu. W 2015 roku uzyskał tytuł doktora sztuki i aktualnie pracuje na stanowisku adiunkta w Akademii Muzycznej w Bydgoszczy prowadząc zajęcia z fortepianu i kameralistyki wokalnej oraz współpracuje z klasą śpiewu Prof. Katarzyny Nowak-Stańczyk.
W jego szerokim repertuarze znajdziemy m. in. dzieła pianistyki solowej XIX wieku, liczne utwory kameralne oraz znaczącą część literatury na głos i fortepian. Artysta ma także w swoim dorobku prawykonania utworów współczesnych, za które otrzymał m.in. nagrodę na Festiwalu Laureatów Konkursów w Bydgoszczy oraz nominację do nagrody Fryderyka (za nagranie dla firmy fonograficznej DUX w 2008 roku). Współpracuje z wieloma muzykami młodego pokolenia, w szczególności specjalizując się w kameralistyce wokalnej. Był wielokrotnie nagradzany jako kameralista na prestiżowych konkursach wokalnych i kameralnych (w Warszawie, Łodzi, Krakowie, Nowym Sączu, Włoszakowicach).
Tomasz Pawlicki – artysta, muzyk, performer. Edukację muzyczną rozpoczął w 1978 roku w Państwowym Liceum Muzycznym im. H. Wieniawskiego w Łodzi, gdzie uzyskał dyplom ukończenia średniej szkoły muzycznej w klasie fletu mgr Lucyny Pławner. Następnie zaczął studia w Akademii Muzycznej im. F. Nowowiejskiego w Bydgoszczy, którą ukończył w 1989 roku w klasie prof. Andrzeja Łęgowskiego. Solista – flecista Orkiestry Opery Nova w Bydgoszczy, z którą współpracuje od 1988 roku. Na polu muzyki klasycznej uczestniczył w wielu projektach związanych z działalnością zespołów orkiestrowych, działających w kraju i za granicą. Współpracował z Capellą Bydgostiensis, Toruńską Orkiestrą Kameralną, Warszawską Orkiestrą Kameralną, Filharmonią Pomorską, Filharmonią Bałtycką, Operą Szczecińską, Operą Wrocławską, Teatrem Polskim w Bydgoszczy i innymi.
Jako artysta jest związany z wieloma dziedzinami i rodzajami sztuki, nie tylko w rozumieniu czysto muzycznym. Od 1992 roku należy do środowiska ludzi skupionych wokół bydgoskiego klubu Mózg. Dołączył do efemerycznej formacji Trytony (T. Gwinciński, S. Janicki, J. Buhl), następnie jako flecista i pianista współtworzył grupę Maestro Trytony z Gwincińskim, Rafałem Gorzyckim, Tomkiem „Świętym“ Hesse i Renatą Suchodolską. Owocem tej współpracy jest powstanie dwóch albumów – Enoptronia i Heart Of Gold, które prezentowali na wielu festiwalach muzycznych w kraju i za granicą. Działalność Pawlickiego obejmuje jednocześnie rozmaite projekty typu performance, instalacje, wizualizacje, muzykę do spektakli teatralnych i widowisk telewizyjnych (we współpracy m. in. z T. Gwincińskim, T. Tymańskim i M. Trzaską). Pawlicki wystąpił też z projektem muzyczno-wizualnym na wieczorze Bogusława Schaeffera w klubie Mózg pt. Noc kończąca Świat. Muzyk jest również członkiem formacji Ecstasy Project, której liderem jest perkusista Rafał Gorzycki. Z tym zespołem Pawlicki również koncertował zarówno w Polsce, jak i za granicą (Niemcy, Austria, Czechy).