„Nowy York 10/11.09.2001” – wystawa fotografii Krzysztofa Nowickiego

Foyer MCK

27 września 2021, godz. 10.00 – 20.00 / Foyer MCK

„Nowy York 10/11.09.2001” –  wystawa fotografii Krzysztofa Nowickiego

(czas trwania wystawy 22.09.2021 – 11.10.2021)

Wystawa organizowana jest w ramach tegorocznej edycji Festiwalu Filmowego Przeźrocza.

„W poniedziałek wieczorem dziesiątego września 2001 roku na stadionie New York Yankees zasiadło około 50 000 widzów.

Roger Clemens, mój idol, miotacz New York Yankees miał po raz dwudziesty z rzędu wygrać baseballowe derby przeciwko swojej poprzedniej drużynie czyli Boston Red Socks.

Siedziałem na najtańszej trybunie mając w garści bilet za siedem dolarów czekając na rozpoczęcie meczu moich marzeń.

To był mój dzień wolny od pracy kelnera w afgańskiej knajpie. Rano zwiedziłem nowojorską giełdę, później zdjęcie z Twin Towers zrobione z Brooklyn Bridge, spacer chińską dzielnicą a teraz mecz. Dużo się działo.

Niestety deszcz padał coraz mocniej. Ze smutkiem patrzyłem na rozkładaną plandekę na murawie stadionu aż w końcu spiker powiadomił widzów o odwołaniu spotkania.Wracaliśmy w jakimś marazmie z innymi nowojorczykami metrem do domów. We wtorek obudziłem się wcześnie rano…”

Krzysztof Nowicki