Miejskie Centrum Kultury w Bydgoszczy

„O psie, który jeździł koleją” (6+, 95′)

Festiwal Młode Horyzonty

Data:
03.10.2023 / Wtorek
Godzina:
10:00
Miejsce:
Kino Orzeł
Wstęp:
13 PLN

Opis wydarzenia

reż. Magdalena Nieć
Polska 2023 / 95’
oryginalna wersja językowa, angielskie napisy

PRZENIESIONA WE WSPÓŁCZESNE CZASY OPOWIEŚĆ ZNANA Z KSIĄŻKI ROMANA PISARSKIEGO. PORUSZAJĄCA HISTORIA PRZYJAŹNI DZIECKA I NIEZWYKŁEGO PSA-PODRÓŻNIKA, KTÓRY OD SZCZENIĘCIA CZUŁ POCIĄG DO WIELKIEJ PRZYGODY I SWOIMI PODRÓŻAMI KOLEJĄ PORUSZYŁ MILIONY SERC.

Życie Zuzi, której tata Piotr pracuje na kolei, zmienia się nie do poznania, kiedy wkracza w nie Lampo – niezwykły pies podróżnik. Wyjątkowy owczarek, którego wyprawy pociągiem są sensacją i hitem internetu, z miejsca zostaje najlepszym przyjacielem mającej problemy z sercem dziewczynki. Niestety, zazdrosny o sławę Lampo dyrektor robi wszystko, żeby pozbyć się psa ze swojej stacji. Kiedy mu się to udaje, rozdzielona z ukochanym pupilem Zuzia zaczyna chorować. Chociaż wszyscy starają się jej pomóc, szybko staje się jasne, że tylko bliskość i przyjaźń czworonoga mogą być lekarstwem, którego dziewczynka tak bardzo potrzebuje. O psie, który jeździł koleją to film ponadczasowy, międzypokoleniowy, z happy endem i uroczym owczarkiem szwajcarskim w roli głównej.

Festiwal Filmowy Młode Horyzonty odbywa się w Warszawie, we Wrocławiu oraz kilkunastu miastach w Polsce, a od 2020 roku – również online. Podczas naszego wydarzenia dbamy o to, aby prezentowane kino było wartościowe i dostosowane do wieku, a także wyróżniało się walorami artystycznymi, edukacyjnymi oraz produkcyjnymi. Festiwal Młode Horyzonty jest kontynuacją MFF Kino Dzieci.

Bydgoska część 10. MFF Młode Horyzonty odbędzie się w dniach 1-8.10.2023 w Miejskim Centrum Kultury (kino Orzeł)

Zwiastuny