Generic selectors
Exact matches only
Search in title
Search in content
Post Type Selectors
Bydgoszcz Miasto Muzyki
20.11.2024

Od smyka do smyczka – Konferencja Bydgoszcz Miasto Muzyki UNESCO

Od smyka do smyczka to nasz edukacyjny projekt aplikacyjny do Sieci Miast Kreatywnych UNESCO, w którym odpowiadamy na 5 cel Agendy 2030 na Rzecz Zrównoważonego Rozwoju i zaczynamy mocno akcentować edukację muzyczną wśród dzieci i młodzieży.


W czwartek 14.11 w Miejskim Centrum Kultury w Bydgoszczy odbyła się konferencja, podczas której przedstawione zostały działania, które w ramach tego projektu będą realizowane w najbliższych tygodniach i miesiącach. A w nich; duży rozmach tematyczny, praca z dziećmi i młodzieżą w wielu aspektach, ale też współpraca ze środowiskiem kulturalnym Bydgoszczy, m.in. z Pałacem Młodzieży, Akademią Muzyczną im. Feliksa Nowowiejskiego w Bydgoszczy, Państwowym Zespołem Szkół Muzycznych w Bydgoszczy, Międzynarodową Szkołą Podstawowa Sokrates oraz z Fundacją PROpozycja.

Poniżej szczegóły wybranych projektów w ramach „Od Smyka do Smyczka”:

Bydgoskie Impresje Muzyczne to międzynarodowe spotkania muzycznej młodzieży, podczas których oprócz konkursu będzie również przewidziana wymiana kulturowa oraz zagraniczna promocja miasta. W przyszłym roku odbędą się w odświeżonej formule – a kuratorem i realizatorem BIM jest Pałac Młodzieży.

Piosenki o rzeczach ważnych to próba oddania głosu najmłodszym, by wyrażali to, co aktualnie jest dla nich bliskie. Dzieci w wieku wczesnoszkolnym będą miały możliwość mówić, pisać i śpiewać o tym, co dla nich jest najważniejsze w życiu. Projekt zakończy się koncertem skomponowanych przez dzieci piosenek. (kurator: Międzynarodowa Szkoła Podstawowa Sokrates).

Muzyka, Terapia, Edukacja – poranki muzyczne skierowane dla rodzin z dziećmi z niepełnosprawnościami, podczas których poprzez edukację i muzykę pedagodzy wspomagać będą ich rozwój. Ale najpierw – w ramach projektu – pedagodzy odbędą liczne szkolenia i warsztaty, aby jak najlepiej pracować z dziećmi, które mają specjalne potrzeby. (kurator projektu – Akademia Muzyczna w Bydgoszczy).

Przetwórnia – projekt fundacji PROpozycja, za którą stoi bydgoski raper, Jarosław BISZ Jaruszewski. Będą to warsztaty muzyczno-producencko-pisarskie, podczas których młodzież pracować będzie w wieloetapowym projekcie, który zakończy się….. w zależności od kreatywności młodych – nagraniem płyty, stworzeniem projektu graficznego do singla, tekstami piosenek czy też warstwą muzyczną jakiegoś utworu.

Podcasty muzykującej młodzieży – młodzież z młodszych, jak i starszych klas Państwowego Zespołu Szkół Muzycznych w Bydgoszczy opowiedzą o swojej pasji, jaką jest muzyka, w nietuzinkowy sposób przedstawią swój instrument i podzielą się doświadczeniami (dobrymi, ale też tymi trudniejszymi) związanymi z byciem młodym artystą.

Zainteresowanych większymi detalami projektu zapraszamy do obejrzenia całej transmisji z naszej konferencji dostępnej w linku poniżej.

Ta strona wykorzystuje pliki cookies
OK