Miejskie Centrum Kultury w Bydgoszczy

OFFBEAT – Błoto & Bisz

14. Międzynarodowy Festiwal Sztuki Perkusyjnej DRUMS FUSION 2021

Data:
19.08.2021 / Czwartek
Godzina:
21:00
Miejsce:
Plac Teatralny
Wstęp:
wolny

Opis wydarzenia

19 sierpnia 2021 (czwartek), godz. 21.00 / Plac Teatralny

Błoto & Bisz
Koncert jednego z najciekawszych zespołów jazzowych młodego pokolenia, łączącego w swojej twórczości muzykę improwizowaną z hip-hopowymi korzeniami – z gościnnym udziałem bydgoskiego rapera Bisza, który zaprezentuje swoje najbardziej znane utwory w nowych aranżacjach.

Błoto
Zespół, który zrodził się z przypadku jak kałuża po deszczu. Latem 2018 na trasie koncertowej wrocławskiego septetu EABS pomiędzy Brzegiem Dolnym, Łodzią i Sopotem wypadał dzień wolny między koncertami. W drodze do trójmiasta skład coraz bardziej się uszczuplał. W samochodzie został Marek Pędziwiatr (instrumenty klawiszowe / syntezatory), Paweł Stachowiak (bass), Marcin Rak (perkusja), Olaf Węgier (saksofon tenorowy) oraz Maciek Jakimiuk (realizator dźwięku).
Grają muzykę mocno osadzoną w brutalnych hip-hopowych groovach, odwołujących się bardzo luźno do brzmienia lat 90-tych. Jest to muzyka brudna i bezkompromisowa, której siła leży w bębnach i basie. W pewnym sensie również radykalna. Oddaje klimat czasów w których powstawała. Czasów wyraźnych podziałów społecznych, mowy nienawiści, rosnącego nacjonalizmu, brutalności policji, nepotyzmu, układów politycznych i rozmontowywania struktur państwa prawa.

Bisz
Jarosław 'Bisz’ Jaruszewski – raper, kulturoznawca, autor tekstów oraz słuchowisk radiowych. Od początku swojej twórczości doceniany za przemyślane teksty, dobór tematów, zabawy słowem oraz łączenie różnych muzycznych gatunków. Zdobywca tytułu „Płyta dekady” album „Wilk chodnikowy”, nominowany do Fryderyka za płytę „Wilczy humor”.

OFFBEAT – Błoto & Bisz
19 sierpnia 2021 (czwartek), godz. 21.00
Plac Teatralny

Drums Fusion 2021
Bydgoszcz, Kujawy i Pomorze 

Wydarzenie jest współfinansowane z Europejskiego Funduszu Rozwoju Regionalnego w ramach Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Kujawsko-Pomorskiego na lata 2014-2020