„Oko Nigdy Nie Śpi” – DZIEŃ 1

"Międzynarodowe Spotkania Nieprzypadkowe Oko Nigdy Nie Śpi – Kujawsko-Pomorskie"

18.06.2021 / Piątek
Galeria Miejska bwa w Bydgoszczy/ Pałac Ostromecko

18 czerwca 2021, początek godz. 18.00 / Galeria Miejska bwa w Bydgoszczy/ Pałac Ostromecko

Zapraszamy na kolejne niezwykłe spotkania ze sztuką, czyli Międzynarodowe Spotkania Nieprzypadkowe Oko Nigdy Nie Śpi – Kujawsko-Pomorskie.

W tym roku tematem przewodnim wydarzenia jest „CUD”. To pojęcie z pogranicza mistyki i realnej rzeczywistości, którego czasem udaje nam się doświadczyć na różnych płaszczyznach życia. Zakorzeniony w naszym świecie jako wydarzenie „nierealne”, z drugiej strony doświadczamy przecież jego nieprawdopodobnej aury. Wystarczy przyjrzeć się jakiemukolwiek przedmiotowi, drzewu, obrazowi, sztuce teatralnej, człowiekowi, a także samemu istnieniu, aby pomyśleć, że mamy do czynienia z przejawem cudowności.

Na Festiwalu „Oko Nigdy Nie Śpi” doświadczać tej cudowności i badać obszar tego pojęcia będą jak co roku znamienici polscy i zagraniczni artyści wizualni.

OKO NIGDY NIE ŚPI – KUJAWSKO-POMORSKIE zawita do Galerii Miejskiej BWA oraz do Miejskiego Centrum Kultury w Bydgoszczy, a większość działań festiwalowych planowanych jest w Zespole Pałacowo-Parkowym w Ostromecku.

Organizatorzy i uczestnicy serdecznie zapraszają do udziału w wydarzeniu na żywo.

PROGRAM:

18.00 – otwarcie w BWA Bydgoszcz wystawy Marka Chlandy

20.00 – autokar do Ostromecka

21.30 – Karolina Gołębiowska “Ofiara cateringowa” – rzeźba do zjedzenia (Salonik Błękitny)

22.00 – Kwartet RDZA – koncert (Pałac Stary)

23.00 – Elżbieta Jabłońska “A wszystko co istnieje jest nicością” – neon (Pałac Nowy)

23.15 – Jakub Elwertowski „Wonder Woman” – instalacja (park za Pałacem Starym)

24.00 – autokar wraca do Bydgoszczy