Miejskie Centrum Kultury w Bydgoszczy

OLGA DRENDA I MAŁGORZATA HALBER: O ICH WSPÓLNEJ „KSIĄŻCE O MIŁOŚCI” w rozmowie z Emilią Walczak

7. Festiwal Literatury PRZECZYTANI

Data:
26.03.2021 / Piątek
Godzina:
18:00
Miejsce:
FB Przeczytani i YouTube Emcek
Wstęp:
wolny

Opis wydarzenia

26 marca 2021, godz. 18.00 / FB Przeczytani i YouTube Emcek

OLGA DRENDA I MAŁGORZATA HALBER: O ICH WSPÓLNEJ „KSIĄŻCE O MIŁOŚCI” W ROZMOWIE Z EMILIĄ WALCZAK

„Tak się zdarzyło, że Olga Drenda, autorka «Duchologii polskiej», i Małgorzata Halber, autorka «Najgorszego człowieka na świecie», zaczęły rozmawiać o miłości. Olga z analitycznym podejściem człowieka Rozumu, Małgosia z przekonaniem, że Rozum ma niewiele wspólnego z Emocjami. Obie pochodzą w jakimś stopniu z internetu, miejsca, w którym tylko ironia i poker face gwarantują, że nie staniesz się człowiekiem z mema. A najtrudniej jest rozmawiać na serio o tym, czego się boimy albo czego nam brakuje. Po drodze pojawili się różni pomocnicy, tacy jak Marcel Proust, Pieseł, filozofia, literatura i życie. Tak powstała książka, w której – być może – uda się wam, czytelnicy i czytelniczki, odnaleźć własne doświadczenia. A przede wszystkim uniknąć błędów, które popełniamy, bo każdy z nas chce być kochany” (Znak Literanova)

Małgorzata Halber – pisarka, rysowniczka, feministka. Skończyła filozofię na Uniwersytecie Warszawskim. W 2015 roku zadebiutowała głośną powieścią „Najgorszy człowiek na świecie”. Publikowała na łamach „Gazety Wyborczej”, „Machiny”, „Dwutygodnika” i „Codziennika Feministycznego”. Autorka lifestyle’owego komiksu internetowego „Bohater”. Studiowała grafikę na ASP w Warszawie.

Olga Drenda – pisarka, eseistka, tłumaczka. Skończyła etnologię na UJ. Autorka książek „Duchologia polska. Rzeczy i ludzie w latach transformacji”, „Wyroby. Pomysłowość wokół nas” (nominacja do Paszportów „Polityki”; Nagroda Literacka Gdynia w kategorii esej) oraz rozmów „Czyje jest nasze życie” (wspólnie z B. Dobroczyńskim) i „Książka o miłości” (wspólnie z M. Halber), a także tekstów do antologii „Delfin w malinach” czy „Prognoza niepogody”.

Zwiastuny