Ostromecko dołącza do akcji „ESKAPADA – Poznaj swój region z przewodnikiem”

Wydarzenie organizowane przez Urząd Marszałkowski Województwa Kujawsko-Pomorskiego w Toruniu

29.05.2021 / Sobota
Zespół Pałacowo - Parkowy w Ostromecku
zapisy

29 maja 2021, godz. 12.00, 13.00, 14.00 i 15.00 / Zespół Pałacowo-Parkowy w Ostromecku

Sekcja Dziedzictwa Kulturowego i Lokalnego ZPP Ostromecko bierze udział w akcji ESKAPADA – Poznaj swój region z przewodnikiem, organizowanej przez Urząd Marszałkowski Województwa Kujawsko-Pomorskiego w Toruniu, Wydział Turystyki, Departament Sportu i Turystyki.

Proponujemy zwiedzanie z przewodnikiem zabytkowego Zespołu Pałacowo – Parkowego w Ostromecku, w tym dwóch pałaców z XVIII w. i XIX w., ogrodów oraz parku. Na uwagę zasługuje Kolekcja Zabytkowych Fortepianów i Pianin Andrzeja Szwalbego w Pałacu Starym oraz Skład Sommerfelda prezentujący bydgoskie instrumenty, w Pałacu Nowym.

Eskapada – oznacza wycieczkę, wyprawę, spontaniczny, ale dobrze zorganizowany wypad za miasto, połączony z eksploracją nowych miejsc i przygodami, wymknięcie się nudzie i rutynowemu spędzaniu czasu wolnego. „Poznaj swój region z przewodnikiem” to przekaz odwołujący się do tożsamości lokalnej, małych ojczyzn, patriotyzmu lokalnego. Celem akcji jest zwiedzanie nieznanych zakątków, poznawanie historii miejsc, ale również spędzanie czasu aktywnie, np. poprzez rajdy piesze czy rowerowe.

Odbędą się 4 tury zwiedzania ZPP z przewodnikiem.

Obowiązują zapisy – info TUTAJ.