Paula Jaszczyk. „Relacje – kształty, figury, kolory” – wernisaż wystawy

Galeria Wspólna

1 grudnia 2022, godz. 19.00 / Galeria Wspólna

Paula Jaszczyk. Relacje – kształty, figury, kolory / wernisaż wystawy

(wystawa potrwa do 20.01.2023)

Wystawa jest zapisem różnorodnych emocji, które towarzyszą twórcy w kreatywnej drodze. Obrazy prezentowane w ramach wystawy pokazują zależności między kolorami, napięcia jakie powstają pomiędzy kształtami oraz harmonię którą tworzą figury. To zapis pracy twórczej na przestrzeni lat, poszukiwań między światem figuratywnym abstrakcyjnym. To brak kompromisu na tworzenie tylko w jednym stylu, ponieważ świat sztuki jest na tyle pojemny, że potrafi pomieścić najrozmaitsze relacje.

Dr hab. Paula Jaszczyk, profesor ASP w Warszawie

𝐏𝐚𝐮𝐥𝐚 𝐉𝐚𝐬𝐳𝐜𝐳𝐲𝐤 – urodziła się i mieszka w Warszawie. Absolwentka Wydziału Malarstwa Akademii Sztuk Pięknych w Warszawie. Dyplom z wyróżnieniem rektorskim. Laureatka Nagrody Dyplom 2005, ufundowanej przez Wojewodę Mazowieckiego z nicjatywy Prof. Józefa Szajny i Galerii Studio. Doktorat obroniła w 2010 roku na Wydziale Grafiki warszawskiej ASP, habilitację w 2020 roku na Akademii Sztuk Pięknych we Wrocławiu. Stypendystka Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego (2006 rok), Mazowieckiego Stypendium Doktoranckiego (2009 rok) oraz programu Młoda Polska (2012 rok). Adiunkt na Wydziale Sztuki Mediów Akademii Sztuki Pięknych w Warszawie, od marca 2022 roku pracuje na stanowisku profesora. Zajmuje się malarstwem figuratywnym i abstrakcyjnym, tworzeniem form przestrzennych i koncertów multimedialnych.