Paweł Głowaty/Chorea – „Ja, Feuerbach” (120′)

Międzynarodowy Festiwal Teatralny SYTUACJE/RELACJE 2022 Bydgoszcz

29.11.2022 / Wtorek
sala kinowo-widowiskowa MCK
25 / 30 PLN

29 listopada 2022, godz. 18.00 / sala MCK

Paweł Głowaty/Chorea, (Łódź) „Ja, Feuerbach” (120’) PL

„Ja, Feuerbach to autorski spektakl Pawła Głowatego na podstawie dramatu Tankreda Dorsta. To opowieść o uprzedmiotowieniu relacji ludzkich, manipulacji i cynizmie w traktowaniu ludzi we współczesnym świecie i zobojętnieniu wobec nadwrażliwych członków naszej społeczności.

Feuerbach, doświadczony aktor, po okresie zawodowej stagnacji powraca na scenę, by po raz ostatni zawalczyć o możliwość spełnienia swego życiowego powołania. W oczekiwaniu na dyrektora teatru wdaje się w pozornie niewinną konwersację z asystentem dyrektora. Dla obu konsekwencje tej rozmowy będą niespodziewane i zaskakująco bolesne.” (źródło: https://www.chorea.com.pl/pl/spektakle/ja-feuerbach/)

Międzynarodowy Festiwal Teatralny SYTUACJE/RELACJE 2022 Bydgoszcz
To propozycja zdarzenia teatralnego dla odbiorcy poszukującego kolejnego stopnia zaangażowania teatralnego, obcowania z niekonwencjonalnymi, współczesnymi tendencjami teatralnymi. To uzupełnienie obrazu teatralnego dla tych wszystkich, którzy świadomie chcą uczestniczyć w rozwijaniu wrażliwości, pogłębiania swojej wiedzy o teatrze, którzy szukają teatru żywego, postępowego, odważnego. To też subtelna, ale zaangażowana próba polemiki z teatrem repertuarowym. To w końcu propozycja niekonwencjonalnej edukacji teatralnej zaczynającej się od pokazu spektaklu, poprzez uczestnictwo w zaawansowanej i merytorycznej dyskusji (wykładzie), aż do pokazu faz przygotowywania warsztatu.

MFT SYTUACJE/RELACJE
To miejsce dialogu, wymiany myśli i konfrontacji poglądów na temat teatru eksperymentalnego, laboratoryjnego, poszukującego, z twórcami, teoretykami teatru i odbiorcami, nie tylko na poziomie lokalnym, krajowym, ale też europejskim i światowym. To próba patrzenia na inne, mniej popularne, ale niezwykle istotne dla rozwoju teatru, a co za tym idzie kształtujące rozwój intelektualny i pobudzające wrażliwość odbiorcy, zjawiska teatralne.

Festiwalowi będą towarzyszyć wykłady, warsztaty, spotkania z zespołami. Ponadto zapraszamy na wystawę, dyskusję panelową oraz promocję książki Rodowicz – Teatr – Droga. MFT Sytuacje/Relacje to wydarzenie współfinansowane ze środków Miasta Bydgoszcz oraz Urzędu Marszałkowskiego Województwa Kujawsko-Pomorskiego.

BILETY

rezerwacja mailowo: stowarzyszenie.juvenkracja@gmail.com lub telefonicznie 501 347 402

kasa Miejskie Centrum Kultury w Bydgoszczy

bilety do nabycia na wszystkie wydarzenia Festiwalu również przed spektaklami