Miejskie Centrum Kultury w Bydgoszczy

Perspektywy – interaktywny spektakl impro

Teatr wymyWammy

Data:
30.04.2020 / Czwartek
Godzina:
18:00
Miejsce:
#zostańwdomu
Wstęp:
wolny

Opis wydarzenia

Jeśli teatr improwizowany, to tylko z udziałem publiczności. Tak będzie i tym razem, mimo że z artystkami spotkacie się online. Grupa wymyWammy zaprasza na pierwszy spektakl impro na żywo w internecie – cztery aktorki, każda ze swojego domu, zaprezentują premierowo „Perspektywy”. 

Jaki będzie finał tego przedstawienia, tego nie wie nikt. Katarzyna Chmara, Alicja Dobrowolna, Jagoda Ptaszyńska i Agnieszka Szałkowska – improwizatorki z Teatru Wymywwamy ponownie Was zaskoczą. Spragnione sceny i kontaktu z publicznością aktorki,  przygotowały artystyczny eksperyment, wirtualny spektakl pt. „Perspektywy”, w którym widzowie będą mogli – jak to zawsze ma miejsce w przypadku teatru impro – wpływać na przebieg akcji. Tym razem poprzez komentarze. Co więcej, same improwizatorki będą mieć ze sobą kontakt jedynie wirtualny – spektakl powstanie bowiem na waszych oczach z czterech różnych miejsc. 

Dlaczego „Perspektywy”? Improwizatorki chcą sprawdzić, jak nasza osobista perspektywa wpływa na odbiór rzeczywistości. Spróbują, poprzez improwizowane scenki, z właściwym sobie poczuciem humoru i dystansem do siebie i świata odpowiedzieć na filozoficzne przecież pytanie, dlaczego jedna i ta sama rzecz budzi w nas skrajnie różne emocje. Jednym słowem pokażą,  jak z różnych perspektyw wygląda świat.

  

Teatr wymyWammy to  pierwszy teatr improwizowany w Bydgoszczy. Grupa działa od 2012 roku i regularnie występuje zarówno na scenie naszego Miejskiego Centrum Kultury, jak i na scenach w całym kraju.

W MCK aktorki prowadzą także Sekcję Impro, czyli artystyczną i edukacyjną przestrzeń, w której poznać można sztukę improwizacji, m.in. wziąć udział w warsztatach, a także obejrzeć najciekawsze spektakle impro teatrów z całej Polski podczas  Festiwalu Improdrom. 

„Perspektywy”, spektakl improwizowany online

Czwartek, 30 kwietnia, godz. 18.00

Wydarzenie będzie transmitowane na facebooku wymyWammy i na kanale youtube Teatru.