Miejskie Centrum Kultury w Bydgoszczy

Piano Day 2022 w Ostromecku – Fortepian, muzyka i pasja

Piano Day 2022 Ostromecko

Data:
29.03.2022 / Wtorek
Godzina:
12:00
Miejsce:
Pałac Nowy w Ostromecku
Wstęp:
wolny, obowiązują zapisy

Opis wydarzenia

29 marca 2022, godz. 12.00 / Pałac Nowy w Ostromecku

Piano Day 2022 w OstromeckuFortepian, muzyka i pasja

Otwarte spotkanie dla dzieci i młodzieży, prowadzenie: Andrzej Gawroński, kurator Sekcji Dziedzictwa Kulturowego, opiekun Kolekcji. Paweł Świeca – pokazowa lekcja nauki gry na fortepianie.

Obowiązują zapisy – recepcja@palaceostromecko.pl

88 – tyle klawiszy posiada fortepian. Dźwięk z instrumentu uzyskujemy poprzez naciśnięcie klawisza, który połączony jest z mechanizmem młoteczkowym uderzającym w strunę.

88 klawiszy – tyle też liczy tradycyjne pianino.

88. dnia każdego roku, od 2015, nieprzypadkowo obchodzimy międzynarodowy Piano Day.

Wszystkich fanów muzyki klasycznej i nie tylko zapraszamy do wzięcia udziału w wyjątkowej inicjatywie powołanej przez światowej sławy artystę Nilsa Frahma. Niemiecki pianista i kompozytor angażuje się w popularyzację muzyki fortepianowej. Piano Day powstał, jak sam mówi, z potrzeby „celebracji pianina i wszystkiego, co się z nim wiążę: wykonawców, kompozytorów, tych, którzy pianina konstruują, stroją, ich innowatorów, ale przede wszystkim słuchaczy”.

Już cyklicznie Zespół Pałacowo-Parkowy w Ostromecku, posiadający Zabytkową Kolekcję Fortepianów, wpisuje się w wydarzenia Piano Day. 29 marca 2022 roku odbędzie się wiele koncertów fortepianowych w różnych miejscach świata (www.pianoday.org). Zapraszamy też do Ostromecka, do sali w Pałacu Nowym.