Miejskie Centrum Kultury w Bydgoszczy

Piknik Zespołu Pieśni i Tańca Płomienie – premiera filmu

Data:
08.08.2021 / Niedziela
Godzina:
16:00
Miejsce:
FB Pałac Ostromecko / YouTube Pałace Ostromecko
Wstęp:
wolny

Opis wydarzenia

8 sierpnia 2021, godz. 16.00 / Fanpage Pałac Ostromecko, YouTube Pałace Ostromecko

Piknik Zespołu Pieśni i Tańca Płomienie – premiera filmu

Park w Ostromecku to idealne miejsce do zorganizowania pikniku. Miejsca wystarczy dla wszystkich – sam park pałacowy to obszar 36 ha, na którym oprócz bujnych lasów znajdują się ogrody zaprojektowane przez słynnego pruskiego ogrodnika – Petera Josepha Lennego. Zobaczymy tu malowniczy ogród włoski, ostromeckie rozarium, przestronną polanę na tyłach Pałacu Nowego, czy też bardziej ustronne miejsca za tarasami Pałacu Starego – zachwycającą Aleję Lipową.

W Zespole Pałacowo Parkowym w Ostromecku można też się świetnie bawić, co udowodnili członkowie i sympatycy Zespołu Pieśni i Tańca Płomienie na czele z Izabelą Grochowską.

Atmosfera była cudowna. Do wspólnego poloneza włączyli się nie tylko członkowie zespołu i ich rodziny. To dar prowadzącej, która potrafi zachęcić do wspólnej zabawy. Dodatkową atrakcję stanowiło zwiedzanie Pałacu Starego, słynącego z zabytkowej Kolekcji Fortepianów i Pianin oraz Pałacu Nowego, który wzbogacił się o nowe aranżacje: Skład Sommerfelda i Kolekcję instrumentów z Bydgoskiej Fabryki Akordeonów.