Miejskie Centrum Kultury w Bydgoszczy

„Podróż Księcia” (77′)

Międzynarodowy Festiwal Filmów Animowanych ANIMOCJE 9 1/2

Data:
29.10.2020 / Czwartek
Godzina:
20:15
Miejsce:
Kino Orzeł
Wstęp:
10 zł PLN

Opis wydarzenia

29.10, czwartek, godz. 20.15, kino Orzeł

„Podróż Księcia”

reż. Jean-François Laguionie, Xavier Picard, Francja, Luksemburg, 2019, 77’
napisy: angielskie/polskie
gatunek: przygodowy
wiek: 13 +

Stary małpi książę wpływa na mieliznę przy nieznanym brzegu. Ranny i zagubiony, zostaje odnaleziony przez 12-letniego Toma i zabrany przez jego rodziców – parę naukowców wyklętych z powodu swojej wiary w istnienie innych małpich cywilizacji. Z pomocą Toma książę odkrywa nieznaną społeczność, podczas kiedy rodzice młodej małpy postanawiają wykorzystać gościa, by  dowieść prawdziwości swojej teorii. 

Podróż Księcia to seria przygód stanowiących pochwałę przyjaźni międzypokoleniowej, tolerancji dla inności, dostrzegania tego co łączy małpy (i ludzi), a nie dzieli.

Jean-François Laguionie: animator, reżyser, scenarzysta (Francja).
Jean-François Laguionie urodził się 4 października 1939 roku w Besançon we Francji. W świat animacji wprowadził go Paul Grimault, z którego warsztatu korzystał jeszcze przez 10 lat, zanim rozpoczął własną karierę, widząc przed sobą świetlaną przyszłość. I rzeczywiście: sukcesy odnosiły jego filmy krótkometrażowe, takie jak np. Rowing Across the Atlantic, nagrodzony Złotą Palmą w Cannes w 1978 roku. Od momentu stworzenia w 1985 r. swojego pierwszego pełnego metrażu Gwen, the Book of Sand, autor nie przestaje zachwycać, tworząc takie filmy jak A Monkey’s Tale, Black Mor’s Island i Louise by the shore. 

Bilety:
Pokazy filmów pełnometrażowych – 10 zł
Bilety dostępne w kasie MCK oraz na bilety24.pl

Zwiastuny