Miejskie Centrum Kultury w Bydgoszczy

10 zł (poczęstunek w cenie biletu) PLN

Opis wydarzenia

22 sierpnia 2021 (niedziela), godz. 16.00 / scena na Starym Rynku

Zapraszamy na wyjątkowe wydarzenie kulturalne w ramach tegorocznej odsłony Międzynarodowego Festiwalu Sztuki Perkusyjnej DRUMS FUSION. W niedzielę, 22 sierpnia o godz. 16.00 na bydgoskim Startym Rynku odbędzie koncert, podczas którego postaramy się odtworzyć dla Państwa klimat przedwojennej, bydgoskiej kawiarni. Zagra Jazz Band Młynarski – Masecki. W pobliżu sceny staną kawiarniane stoliki, przy których będziecie mogli rozsiąść się wygodnie i delektować muzyką oraz skromnym poczęstunkiem. Za miejsce przy stoliku wraz z rzeczonym poczęstunkiem zapłacicie symboliczną „dyszkę” (10 zł) – wejściówki w tej cenie czekają już na Was w kasie MCK – zalecamy pośpiech, bowiem ich liczba jest ograniczona. Jeśli jednak nie zdążycie ich kupić, lub zwyczajnie nie macie ochoty na miejsca siedzące – nie przejmujcie się, dla osób poza stolikami koncert dostępny będzie zupełnie za darmo!

Oczywiście na samej muzyce poprzestać nie zamierzamy. Poza nią bydgoski rynek wypełni się zabytkowymi pojazdami, straganami i parasolkami. Specjalnie na tę okazję wydrukujemy okolicznościowego „Kuriera” na starym papierze. Zrobimy co się da, by jak najwierniej odtworzyć atmosferę przedwojennej Bydgoszczy. Liczymy również na Waszą pomoc – przywdziejcie stroje z epoki i wybierzcie się z nami na „Podwieczorek taneczny”!

Jazz Band Młynarski – Masecki to zespół grający przedwojenny polski jazz. Do życia powołał go wybitny pianista Marcin Masecki wraz z Janem Emilem Młynarskim, odwołując się do starej tradycji polskich orkiestr jazzowych międzywojnia. Artyści niejako rekompensują stracone szanse całego pokolenia polskich artystów rozrywkowych, którzy w rozkwicie „prosperity” musieli uciekać, walczyć, ginąć i emigrować, osierocając polską muzykę rozrywkową w niepowetowany sposób. Aranżacje Marcina i głos Janka nadają całości zupełnie nowy oddech, czyniąc tę muzykę aktualną i użytkową – do tańca i wzruszeń.

Podczas niedzielnego koncertu usłyszymy materiał z ich drugiego krążka zatytułowanego „Płyta z zadrą sercu”. To tytuł jednej z piosenek jednego z największych polskich tekściarzy XX wieku – Mariana Hemara. Tym razem Marcin i Janek postanowili pójść o krok dalej i spełnić swoje wielkie marzenie o prawdziwej jazzowej orkiestrze. Do podstawowego składu, który liczył 7 osób, dodali sekcję skrzypiec oraz trąbki i puzony. W ten sposób powstał zespół o dużo szerszej brzmieniowej palecie. Na „Płytę z zadrą w sercu” składają się utwory głównie z przełomu lat 30. i 40. ubiegłego wieku – polskie szlagiery, dobrze znane w dawnych czasach, dziś nieco zapomniane. Muzycy zapatrzeni w stare fotografie i zasłuchani w orkiestry polskie i amerykańskie, postanowili stworzyć świat, w którym II Wojna Światowa nie miała miejsca, a jazzbandy taneczne w Polsce nie przestają istnieć i wciąż grają, czerpiąc ze wszelkich dobrodziejstw nowoczesności…

„Podwieczorek taneczny”: Jazz Band Młynarski – Masecki
22.08.2021 (niedziela) godz. 16.00

Stary Rynek

Miejsca przy stolikach (z poczęstunkiem w cenie): 10 zł – bilety dostępne w kasie MCK.

Miejsca poza stolikami – WSTĘP WOLNY!

Drums Fusion 2021
Bydgoszcz, Kujawy i Pomorze

Wydarzenie jest współfinansowane z Europejskiego Funduszu Rozwoju Regionalnego w ramach Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Kujawsko-Pomorskiego na lata 2014-2020