Generic selectors
Kino Orzeł
21.10.2024

Polskie Kino Młodego Widza 2024

18-20 listopada 2024 (poniedziałek-środa) | Kino Orzeł, sala kinowo-widowiskowa MCK | wstęp wolny, obowiązują zapisy!

Serdecznie zapraszamy na 20. edycję programu Polskie Kino Młodego Widza!

Program Polskie Kino Młodego Widza został stworzony w 2004 roku przez Koło Realizatorów Filmów dla Dzieci i Młodzieży Stowarzyszenia Filmowców Polskich (obecnie pod nazwą Koło Realizatorów Filmów dla Młodego Widza), z myślą o młodej widowni. Inicjatorem przedsięwzięcia był Andrzej Jasiewicz, wieloletni przewodniczący Koła. Program przybliża dorobek polskiej kinematografii oraz rozwija potrzebę aktywnego i świadomego uczestniczenia w życiu kulturalnym, promuje polskie kino dla dzieci i młodzieży w Polsce.

Dzięki wsparciu pozostałych członków Koła, m.in. Krystyny Krupskiej-Wysockiej, Witolda Giersza i Leszka Marka Gałysza, przy Festiwalu Polskich Filmów Fabularnych w Gdyni, powstała sekcja filmowa dedykowana najmłodszym – Gdynia Dzieciom – która stała się częścią programu Polskiego Kina Młodego Widza.

SFP współpracuje przy organizacji programu z najważniejszymi studiami filmowymi i twórcami dla dzieci i młodzieży, oraz instytucjami kultury, placówkami edukacyjnymi i organizacjami pozarządowymi. Projekcje polskich filmów fabularnych i animowanych, a także produkcje zagraniczne przeznaczone dla najmłodszych widzów, warsztaty literackie i animacyjne, plany filmowe, spotkania z twórcami, aktorami, pisarzami – wpisały się w stały element programu. Od początku istnienia przedsięwzięcie zgromadziło ponad 150 tysięcy młodych widzów, którzy na ekranach kinowych obejrzeli kilkaset filmów polskich i zagranicznych.

W tym roku, w związku z jubileuszową, 20. edycją, program realizowany jest na jesieni w 20 miastach w Polsce.

Program Kina Orzeł:

18.11.2024 (poniedziałek), godz. 10:00 – „Proszę słonia” (5+; 63 min)
prowadzenie lekcji – Łukasz Wiese

19.11.2024 (wtorek), godz. 10:00 – „Podróż za jeden uśmiech” (10+; 86 min)
prowadzenie lekcji – Krzysztof Nowicki

20.11.2024 (środa), godz. 10:00 – „Wielka podróż Bolka i Lolka” (6+; 104 min)
prowadzenie lekcji – Magdalena Wichrowska

uwaga: Wstęp wolny, obowiązują zapisy – dominika.krol@mck-bydgoszcz.pl

więcej informacji na stronie www.pkmw.pl

Organizatorem Polskiego Kina Młodego Widza jest Stowarzyszenie Filmowców Polskich. Przedsięwzięcie zostało dofinansowane przez Polski Instytut Sztuki Filmowej. Patronat honorowy nad projektem objęli: UNICEF Polska, Rzecznik Praw Dziecka, Związek Nauczycielstwa Polskiego. Patronami medialnymi są Magazyn Filmowy oraz Rzeczpospolita. Partnerami są Lirene oraz Zespół Edukatorów Filmowych. Kino Orzeł jest instytucją współpracującą.

autor plakatu – Ewa Poklewska-Koziełło

Chcemy, aby Twoje doświadczenie na wydarzeniu było jak najbardziej komfortowe. Jeśli potrzebujesz tłumacza języka migowego, opiekuna dla osoby o specjalnych potrzebach, lub masz inną potrzebę, daj nam znać

Zapraszamy do kontaktu:

Telefon: 52 32 55 545 (Sekcja SPLOT)