Prawdziwe kobiety – pokaz mody kobiecej inspirowanej epoką elżbietańską

Weekend Kobiet w Ostromecku

05.03.2022 / Sobota
Pałac Nowy w Ostromecku
Wstęp wolny (obowiązują zapisy)

5 marca 2022, godz. 18.00 / Pałac Nowy w Ostromecku

Prawdziwe kobiety – pokaz mody kobiecej inspirowanej epoką elżbietańską

Zobaczymy oryginalne projekty Jarosława Kamińskiego. Co ciekawe, niepowtarzalne kreacje zostały stworzone dla konkretnych modelek, które zawodowo wcale nie są związane z branżą modową. Zapraszamy więc na pokaz nieoczywisty, gdzie jedno jest pewne: kobiety emanują pięknem.

– Moje modelki zaprezentują kolekcje sukien wieczorowych inspirowanych modą elżbietańską. Tworząc tę kolekcję chciałem, aby w każdej sukni znalazł się chociaż jeden element charakterystyczny dla tamtej epoki. Są to na przykład żakardowe tkaniny, zdobienia, elementy kroju – wyjaśnia autor.

Jarosław Kamiński – od kilkunastu lat na stałe związany jest z toruńskim Teatrem Baj Pomorski. Pracował przy wykonaniu kostiumów do ponad 20 spektakli teatralnych. Współpracował ze scenografami i artystami teatru. Projektował kostiumy dla aktorów Teatru Muzycznego Mała Rewia. Kształcił się m.in. w Prywatnej Szkole Projektowania Ubioru, a doświadczenie zawodowe zdobywał zarówno w Polsce, jak i w Niemczech. Jego największą inspiracją są kolekcje domu mody Versace.

Wstęp wolny, zapisy. Prosimy o SMS pod nr 507 099 187, liczba miejsc ograniczona.

Weekend Kobiet w Ostromecku

Z okazji Dnia Kobiet zapraszamy do odwiedzin Zespołu Pałacowo-Parkowego w Ostromecku. Od 4 do 8 marca Kuchnia i Jadalnie Pałacowe zachęcają do skorzystania z oferty dań inspirowanych lokalnym dziedzictwem kulinarnym i dziejami Ostromecka. Osobom pragnącym zostać dłużej polecamy natomiast pokoje gościnne w Pałacu Nowym. Weekend Kobiet w Ostromecku może być okazją do wspólnego spędzenia czasu w gronie rodzinnym lub przyjaciółek.