Generic selectors
Exact matches only
Search in title
Search in content
Post Type Selectors
Klub Mózg

Bydgoskie Studio Eksperymentu – Krzysztof Ostrowski / Mateusz Wysocki / AGF

Data
Czwartek, 26.09.2024
Godzina
20:00
Miejsce
Klub Mózg
Bilety
Wstęp wolny


26 września 2024 (czwartek), godz. 20:00, Mózg ul. Parkowa 2

Bydgoskie Studio Eksperymentu:

kurator: Krzysztof Ostrowski

występują: Mateusz Wysocki / AGF

Kurator wydarzenia postanowił zaprosić swojego wieloletniego muzycznego partnera, Mateusza Wysockiego, z którym działa pod szyldem IFS. Po współpracach podjętych z krajowymi raperami, takimi jak Kosi, Prykson Fisk, Bryndal czy Ńemy oraz albumie nagranym ze stosującym całe spektrum awangardowych technik Japończykiem MA, było pójście w kierunku dalszego eksplorowania możliwości ludzkiego głosu i odkrywania jego nowych rejestrów. Podczas którejś z rozmów z wydawcą REIFSMA, Pawłem Dunajko, padł pomysł zaproszenia do projektu Antye Greie-Ripatti, artystki znanej z bardzo szerokiego spektrum zainteresowań, poruszającej się zarówno w obszarze nowoczesnej elektroniki jak i poezji dźwiękowej. Udział w Bydgoskim Studiu Eksperymentu będzie początkiem przygotowywania wspólnego materiału dźwiękowego, który przybierze finalnie formę albumu.

KRZYSZTOF “FREEZE” OSTROWSKI KURATOR to bydgoski muzyk, instrumentalista i producent, najczęściej kojarzony z szeroko rozumianą sceną elektroniczną. Na jego artystyczną działalność wpływa mnogość doświadczeń związanych z dźwiękiem: wykształcenie muzyczne, lata produkcji muzyki elektronicznej, czy praca w orkiestrze dętej w charakterze inżyniera dźwięku. Występuje solowo, ale także występuje w ramach audiowizualnego duetu SSM (z artystą wizualnym Tomem Skofem), jak i w różnych konfiguracjach często związanych z bydgoską alternatywą wywodzącą się z klubu Mózg. W 2018 r. wspólnie z Kubą Ziołkiem powołał do życia duet Clinamen, który to zadebiutował płytą “The tropism of spring” jesienią 2020 r. Razem z Mateuszem Wysockim (Fischerle) tworzy duet IFS, który w 2023 r. wydał album „REIFSMA”, nagrany razem z MA, awangardowym raperem z Tokio.

FISCHERLE (MATEUSZ WYSOCKI to artysta, który od wielu lat przełamuje gatunkowe ramy i układa z nich własną wielowarstwową dźwiękową masę. Poza działalnością wydawniczą w Pawlaczu Perskim, kojarzony jest głównie ze swoich produkcji jako Fischerle, ale współtworzy również kilka projektów: IFS (z Krzysztofem Ostrowskim), Mech (z Michałem Wolskim), Porcje Rosołowe (z Lechem Nienartowiczem), oraz Bouchons d’Oreilles (z Łukaszem Kacperczykiem). Jego muzyka wydawana była przez niezliczoną ilość wytwórni polskich i zagranicznych takich jak: Outlines, U Know Me, Astral Spirits, Paralaxe Editions, Crónica, U-Cover, Qunabu, Idioms, Spring Break Tapes, Wounded Knife, Where To Now?, Monotype Records, Czaszka Records, Pointless Geometry. Produkcje Fischerle to opływające w detalach plastyczne konstrukty, mieniące się szczegółami zatopionymi w masywnych przestrzennych basach oraz pokaz niebanalnej wyobraźni i wielopoziomowej skomplikowanej architektury

AGF, ANTYE GREIE-RIPATTI to uznana na całym świecie artystka transmedialna mieszkająca w Hailuoto. Jej artystyczne zainteresowania skupiają się na języku, dźwięku, słuchaniu i polityce. AGF to rzeźbiarka dźwięku – splata zdekonstruowany język, nagrania terenowe, niskie częstotliwości, bezcielesne głosy, arytmiczne wzorce, aby utworzyć w gęste feministyczne technologie dźwiękowe. Jest również kompozytorką, artystką dźwiękową oraz kuratorką/facylitatorką sztuki dźwiękowej, producentem muzyczny, intersekcjonalną networkerką feministyczną, i pisarką wierszy. Jej pierwszy tomik poezji zawiera 30 wierszy zebranych z jej biuletynu poetyckiego, losowo przetłumaczonych na 5 języków – w stylu prawdziwego producenta wierszy. Opublikowała ponad 30 długich płyt, niezliczoną ilość zmieszanych multimediów i organizuje interwencje dźwiękowe z innymi artystami na całym świecie. AGF zainicjowała rec-on.org i wykłady na temat facylitacji dźwięku. AGF dwukrotnie otrzymało nagrodę ars electro, w tym jedną nagrodę Grand Prix. Przetwarza poezję w muzykę elektroniczną, kaligrafię i media cyfrowe, prezentowaną na płytach, występach na żywo i instalacjach dźwiękowych, w muzeach, audytoriach, teatrach, salach koncertowych i klubach na całym świecie.
_______________________________________________________________________________________

Bydgoskie Studio Eksperymentu jest częścią projektu The Platform of Newly Created Trangressive Sounds wpisanego do aplikacji Miasta Bydgoszczy w ramach ubiegania się o wejście do Sieci Miast Kreatywnych UNESCO. Projekt realizowany ze środków programu Bydgoszcz Miasto Muzyki UNESCO.

_______________________________________________________________________________________

Chcemy, aby Twoje doświadczenie na wydarzeniu było jak najbardziej komfortowe. Jeśli potrzebujesz tłumacza języka migowego, opiekuna dla osoby o specjalnych potrzebach, lub masz inną potrzebę, daj nam znać

Zapraszamy do kontaktu:

Telefon: 52 32 55 545 (Sekcja SPLOT)