Miejskie Centrum Kultury w Bydgoszczy

Projekt „Kultura ProNatura” / odsłona 2

Projekt KULTURA ProNATURA

Data:
27.06.2021 / Niedziela
Godzina:
12:00
Miejsce:
Barka Lemara
Wstęp:
wolny

Opis wydarzenia

27 czerwca 2021, godz. 12.00 – 14.00 / Barka Lemara

Kultura ProNatura – zamieniamy dzielnice w „ZIELNICE”

Występy orkiestry „Dzieci kontra śmieci”, zabytkowa śmieciarka „Jelonek”, konkursy i zabawy edukacyjne, a także wiele atrakcji związanych z ekologią – w niedzielę 27 czerwca zapraszamy na kolejną odsłoną naszej akcji Kultura ProNatura. Tym razem spotkamy się na Barce Lemara. A przez całe wakacje pojawiać będziemy się w kolejnych dzielnicach Bydgoszczy, które dzięki nam i Wam zamieniać się będą w zielone i ekologiczne zakątki – czyli ZIELNICE.

Projekt Kultura ProNatura jest propozycją plenerowych wydarzeń skupionych wokół zagadnień ekologii, recyklingu, szacunku dla przyrody i pokory wobec natury w ramach idei zrównoważonego rozwoju. Projekt zainaugurowany został podczas Prologu Festiwalu Drums Fusion. Teraz czas na kolejne odsłony akcji.

W niedzielę, 27 czerwca spotkamy się na Barce Lemara. Towarzyszyć nam będzie Dziecięca Orkiestra Recyklingowa prowadzona przez Jacka Kwaśniaka, bydgoskiego perkusistę. Pod jego czujnym okiem dzieci samodzielnie stworzyły instrumenty perkusyjne z surowców wtórnych. Powstały z kartonów, butelek plastikowych, kawałków mebli, garnków, pudełek, puszek i wiader. I to właśnie na nich zagrają podczas koncertu.

W programie także koncert akordeonowy, warsztat robienia wianków, tańce w kręgu, wystawa lalek bydgoskiej kolekcjonerki, szyperskie gry i zabawy dla dzieci.

Będzie można zobaczyć historyczną śmieciarkę z lat 70. Długo nieużywany pojazd marki Jelcz został odrestaurowany przez firmę ProNatura, która zdecydowała się przywrócić ją do życia pokazując jednocześnie sens działań recyklingowych. Poznamy też historię tego zabytkowego obiektu. Będzie można zrobić sobie przy niej zdjęcie.

Tym samym połączymy świetną zabawę z edukacją ekologiczną dla najmłodszych mieszkańców naszego miasta. Będziemy także rozdawać Wam nasiona, a także zapraszać na zajęcia z tworzenia przedmiotów z odzysku.

W kolejne letnie niedziele pojawimy się w Śródmieściu na Bocianowie, nad Starym Kanałem, a także w Starym Fordonie. Finał akcji odbędzie się 22 sierpnia w Wakeparku w Myślęcinku.

PROGRAM:

11.30 – „Tańce w Kręgu” – pokaz

12.00 – 16.00 – Pchli Targ

12.00 – 12.30 – Koncert Orkiestry Recyklingowej „Dzieci kontra śmieci” połączony z warsztatami tworzenia instrumentów ze „śmieci”

12.00 – Rejs promocyjny z Wyspy Młyńskiej na Barkę Lemara

12.30 – 13.15 – Koncert Orlin Bebenow i przyjaciele

13.20 – 13.30  – Konkursy

13.30 – 14.00 – Wystawa lalek bydgoskiej kolekcjonerki

14.00 – Koncert chóru Agora Nestora

Dodatkowo pokaz zabytkowego Jelonka.

Wydarzenie jest organizowane przy wsparciu Miasta Bydgoszcz. 

Zwiastuny