„Smukała pachnąca żywicą” / odsłona 1

13.06.2021 / Niedziela
ul. Smukalska 177 + teren plaży

13 czerwca 2021, godz. 12.00 – 14.00 / Smukała /Opławiec

W niedzielę, 13 czerwca spotkamy się w Smukale. Towarzyszyć nam będzie Dziecięca Orkiestra Recyklingowa prowadzona przez Jacka Kwaśniaka, bydgoskiego perkusistę. Pod jego czujnym okiem dzieci samodzielnie stworzyły instrumenty perkusyjne z surowców wtórnych. Powstały z kartonów, butelek plastikowych, kawałków mebli, garnków, pudełek, puszek i wiader. I to właśnie na nich zagrają podczas koncertu.

Będzie można zobaczyć historyczną śmieciarkę z lat 70. Długo nieużywany pojazd marki Jelcz został odrestaurowany przez firmę ProNatura, która zdecydowała się przywrócić ją do życia pokazując jednocześnie sens działań recyklingowych. Poznamy też historię tego zabytkowego obiektu. Będzie można zrobić sobie przy niej zdjęcie.

Tym samym połączymy świetną zabawę z edukacją ekologiczną dla najmłodszych mieszkańców naszego miasta. Będziemy także rozdawać Wam nasiona, a także zapraszać na zajęcia z tworzenia przedmiotów z odzysku.

KULTURA PRONATURA

13 czerwca, godz. 12.00-14.00

„Smukała pachnąca żywicą”- Smukała/Opławiec

W programie: rejsy łodzi smoczych, malowanie koszulek, konkursy ekologiczne, wizyta „Jelonka”, foto-budka.

Szczegółowy rozkład jazdy:

12.00 – UKS: koncert Orkiestry Projektu „Dzieci Kontra Śmieci”

12.30 – Joga na plaży

12.30 – UKS – konkursy ekologiczne

Rejsy łodzi na trasie UKS – PLAŻA lub odwrotnie 12.20, 13.00, 13.30

13.00 – Plaża: zejście płetwonurków na podwodną „wyprawę oczyszczającą”

13.30 – Sesja zdjęciowa na plaży pod hasłem „Jak w Kanadzie”

14.00 – UKS- wykład na temat ekologicznego ogrzewania i dofinansowania wymiany pieców węglowych przez Miasto, pokaz materiału filmowego płetwonurków, ognisko.

UWAGA! Już 12 czerwca, w sobotę odbędzie się osiedlowe sprzątanie (miejsce: ul. Smukalska 177: teren Uczniowskiego Klubu Sportowego oraz Parafii Rzymskokatolickiej, plaża nad Brdą).

Wydarzenie jest organizowane przy wsparciu Miasta Bydgoszcz.

Zwiastuny