Miejskie Centrum Kultury w Bydgoszczy

„Proszę słonia!” – spektakl online. Teatr Kameralny zaprasza

spektakl + gra miejska

Data:
12.02.2021 / Piątek
Godzina:
10:00
Miejsce:
YouTube Teatru Kameralnego
Wstęp:
wolny

Opis wydarzenia

12 lutego 2021 / YouTube Teatru Kameralnego

Gdzie Słoń jest, proszę Słonia?

12 lutego Teatr Kameralny w Bydgoszczy pokaże premierowo spektakl online „Proszę słonia!”. Od 12 do 14 lutego przedstawienie będzie dostępne za darmo na kanale YouTube Teatru Kameralnego.

Premierę spektaklu poprzedzi wyjątkowe działanie edukacyjne. Teatr Kameralny zaprosi dzieci do udziału w grze miejskiej „Gdzie Słoń jest, proszę Słonia?”, zachęcając tym samym najmłodszych do eksploracji zupełnie realnej przestrzeni miasta, wyjścia z domu i poszukiwań słonia w różnych miejscach Bydgoszczy. Zadanie wcale nie będzie tak proste, jak mogłoby się wydawać!

Parafrazując słynną sentencję Benedykta Chmielowskiego – słoń, jaki jest, każdy widzi. Ale nie w tym przypadku! W ramach gry na terenie miasta zostaną ukryte figurki słoni. Będzie ich dziesięć. Każda z nich wyjątkowa i opatrzona imieniem jednego z aktorów występujących w spektaklu. Słonie małe, duże, kolorowe, białe, z podniesioną trąbą, stojące, siedzące… I wszystkie słonie sprytnie zasłonione. To znaczy zasłonięte. Czyli schowane.

Żeby zadanie nieco ułatwić, udzielimy kilku wskazówek dotyczących miejsc, w których będą zlokalizowane figurki słoni. Gra ma być nie tylko okazją do wyjścia z domu, ale też propozycją wspólnego działania w rodzinnym gronie. Do zadania mogą się włączyć całe rodziny, spędzając czas nie tylko przed ekranem komputera przy okazji premiery spektaklu, ale też w mieście, zwiedzając Bydgoszcz i wychodząc naprzeciw całkiem realnego doświadczenia.

Zadaniem uczestników gry miejskiej „Gdzie Słoń jest, proszę Słonia?” jest oczywiście odnalezienie słoni. Trzeba odszukać przynajmniej pięć figurek i zrobić sobie z nimi selfie, a następnie przesłać je na adres: edukacja@teatrkameralny.com . Grę rozpoczniemy 4 lutego, a zakończymy 14 lutego. W spektaklu czeka na Was słoń Dominik, a w różnych miejscach Bydgoszczy na odnalezienie będą czekać jego młodsi koledzy. Zapraszamy do udziału i zachęcamy do podjęcia wyzwania!