Miejskie Centrum Kultury w Bydgoszczy

Opis wydarzenia

2 kwietnia 2022, godz. 11.00 – 14.00 / Music Cafe Szpulka

Przesłuchanie do Dziecięcej Orkiestry Recyklingowej

Ruszamy z naborem do Dziecięcej Orkiestry Recyklingowej. Najbliższe przesłuchania odbędą się w sobotę, 2 kwietnia 2022 roku, w godzinach od 11:00 do 14:00 w Miejskim Centrum Kultury w Bydgoszczy – zapraszamy wszystkich chętnych w wielu od 5 do 18 lat.

Nabór będzie prowadzony do trzech grup wiekowych: 5 – 8 lat, 9 – 12 lat oraz 13 – 18 lat.

Nie musisz mieć wykształcenia muzycznego – wystarczą chęci i otwartość na rytm. Nie musisz przynosić żadnego instrumentu, chyba że masz swój ulubiony, na którym chciałbyś pokazać swoje umiejętności.

Czym jest Dziecięca Orkiestra Recyklingowa?

To młodzi muzycy, którzy pod okiem bydgoskiego perkusisty Jacka Kwaśniaka samodzielnie tworzą instrumenty perkusyjne z surowców wtórnych. Używają m. in. kartonów, butelek plastikowych, kawałków mebli, garnków, pudełek, puszek i wiader – to z nich powstały bębny, kotły, talerze, konga czy dzwonki i inne instrumenty doskonale imitujące te prawdziwe instrumenty perkusyjne. A potem na tych instrumentach grają. Na zeszłorocznej edycji DRUMSN FUSION Orkiestra koncertowała po całym mieście w ramach festiwalowego projektu Kultura ProNatura.

Projekt Orkiestry Recyklingowej zakłada nie tylko aktywną grę na instrumentach perkusyjnych, ale przede wszystkim samodzielne ich wytwarzanie. Jak je wykonać, dowiecie się na warsztatach, które organizujemy w całej Polsce, m.in.: w Nałęczowie, Lublinie, Łodzi Bydgoszczy.

Tegoroczny nabór ma także znaczenie ze względu na kolejną, piętnastą już edycję Międzynarodowego Festiwalu Sztuki Perkusyjnej DRUMS FUSION, podczas którego będziemy bić kolejny rekord – Rekord Polski w kategorii: „Najwięcej osób grających na instrumentach z recyklingu”. Próbę podejmiemy wspólnymi siłami już 28 maja o godz. 16:00 na Starym Rynku.