„Rafael odkryty na nowo” (93′)

Wystawa w kinie

23.10.2022 / Niedziela
Kino Orzeł
25 PLN

Ponad 200 obrazów i rysunków, w tym ponad 100 niepokazywanych w kinach, jest tematem nowego filmu Phila Grabsky’ego, który powstał z okazji 500. rocznicy śmierci Rafaela Santi (zm. 6 kwietnia 1520), włoskiego malarza i architekta, najmłodszego z trójki słynnych artystów włoskiego renesansu – obok Michała Anioła i Leonarda da Vinci. Film ukaże dzieła przechowywane m.in. w Luwrze, Uffizi, National Gallery of Art czy Muzeum Prado – ale teraz zgromadzone na jednej wystawie poświęconej artyście. Taka wystawa nigdy dotąd nie miała miejsca, dlatego twórcy cyklu „Wystawa w Kinie” zdecydowali się ją uwiecznić. Dla widzów będzie to niewątpliwa okazja do poznania kreatywności i umiejętności Rafaela, który często nie jest jeszcze dobrze zrozumiany.

Zwiastuny