Miejskie Centrum Kultury w Bydgoszczy

Rejs łodzią po Brdzie z przewodnikiem i tłumaczem PJM

Festiwal Emcek Bez Barier

Data:
02.05.2023 / Wtorek
Godzina:
14:00
Miejsce:
zbiórka przy Barce Lemara
Wstęp:
wolny

Opis wydarzenia

2 maja 2023, godz. 14.00 / zbiórka przy Barce Lemara

W ramach organizowanego przez MCK w Bydgoszczy Festiwalu Emcek Bez Barier zapraszamy na rejs łodzią po Brdzie z przewodnikiem Adamem Gajewskim.

„Jeszcze kilkadziesiąt lat temu Brda w śródmieściu była wręcz zastawiona takimi jak Lemara barkami, a na rzece robiły się korki jak na Canale Grande we Wenecji. Bydgoski port rzeczny był jedną z najważniejszych przystani na Kanale Bydgoskim, będącym częścią międzynarodowych tras wodnych z Berlina do Gdańska, Białorusi, czy miast południa Polski. W Bydgoszczy rozwijała się unikatowa kultura ludzi wody – szyprów, kapitanów, rodzin szyperskich, żyjących, rodzących się i umierających na rzecznych statkach”.

Rejs i rozmowa z przewodnikiem będą okazją do poszerzenia wiedzy na temat rozwoju Bydgoskiej żeglugi i nie tylko.

Podczas wydarzenia będzie dostępny tłumacz PJM.

Wstęp wolny, ilość miejsc ograniczona.

Wydarzenie odbywa się w ramach Festiwalu Emcek Bez Barier.

Działania w ramach projektu „Poprawa i rozwinięcie dostępu do wydarzeń i budynków Miejskiego Centrum Kultury w Bydgoszczy dla osób ze szczególnymi potrzebami” będą realizowane dzięki dotacji, która została przyznana instytucji przez Państwowy Fundusz Rehabilitacji Osób Niepełnosprawnych z programu „Kultura bez barier”. Całkowita wysokość grantu to 175 310 zł. Projekt będzie realizowany od listopada 2022 do czerwca 2023 r.