Miejskie Centrum Kultury w Bydgoszczy

Rekord w rytmie Miasta

15. Międzynarodowy Festiwal Sztuki Perkusyjnej DRUMS FUSION 2022

Data:
28.05.2022 / Sobota
Godzina:
16:00
Miejsce:
Stary Rynek
Wstęp:
wolny

Opis wydarzenia

28 maja 2022 od, godz. 16.00 / Stary Rynek

Rekord w rytmie Miasta

Bijemy kolejny rekord na festiwalu DRUMS FUSION! Tym razem będzie to rekord Polski w kategorii „największa liczba osób grających na instrumentach z recyklingu”.

Rytm wybijać będziemy do utworu „Na drodze tej” z filmu „Vaiana”. A do tego będą nam potrzebne instrumenty – te możesz albo zrobić sam w domu (z pomocą filmu instruktażowego – link: https://www.youtube.com/watch?v=jd4L5GM-TnE ), albo przyjść na Stary Rynek o 13.30, a my pomożemy Ci zbudować taki instrument na miejscu.

Weź ze sobą którąś z następujących rzeczy: tuby z kartonu, wiaderka plastikowe, garnki i pokrywki, puszki, drewniane łyżki, a także zalegające w szafce ryż, kaszę i inne produkty, z których można zrobić perkusjonalia.

Wszyscy, którzy będą bić z nami rekord, zostaną przydzieleni do jednej z czterech grup podzielonych ze względu na rodzaje instrumentów:

I GRUPA: Sekcja dzwonków (instrumenty blaszane)

II GRUPA: Sekcja surdo (bębny zrobione z plastikowych wiader)

III GRUPA: Sekcja cajonowa ( (skrzynki drewniane i sztywne pudła kartonowe)

IV GRUPA: Sekcja chocalho (dzwonki, przeszkadzajki, grzechotki i shakery).

Do udziału w imprezie zapraszamy wszystkich, najlepiej całymi rodzinami. Ci, którzy zapiszą się na bicie rekordu wcześniej na email rekord@mck-bydgoszcz.pl, mają gwarancję otrzymania gadżetu festiwalowego (do wyboru czapeczka, koszulka, buff typu komin).

Zapisy przyjmujemy do 26 maja do godz. 12.00. W mailu należy podać imię i nazwisko, numer kontaktowy i wiek uczestnika (osoby do 14 roku życia muszą pozostać podczas trwania imprezy pod opieką dorosłych opiekunów).

Każdy uczestnik (wcześniej zapisany i niezapisany) przy wejściu na płytę Starego Rynku powinien zgłosić się do punktu rejestracyjnego i odebrać opaskę.

PROGRAM:

28 maja 2022, Stary Rynek, godz. 13.30 – 17.00

Prowadzenie: Teatr Improwizowany wymyWammy

13.30 -14.30 – otwarte warsztaty na płycie Starego Rynku

14.30 -15.00 – Akademia Rytmu (prezentacje grup perkusyjnych na płycie)

15.00 – 15.45 – występ Dziecięcej Orkiestry Recyklingowa plus muzycy z towarzyszeniem muzyków z Akademii Muzycznej im. F. Nowowiejskiego w Bydgoszczy

15.45 – 16.00 – wystąpienie władz Miasta

16.00 – próba bicia rekordu

16.15 – 17.00 – występ Big Bike Orchestra

W razie niepogody, bicie rekordu zostanie przeniesione do siedziby Miejskiego Centrum Kultury w Bydgoszczy (ul. Marcinkowskiego 12-14). Informacje zostaną podane na stronie i na portalach społecznościowych instytucji.

Zwiastuny