Różne oblicza jazzu – koncert Pawlicki/Knorps/Górzyński

koncert na żywo

28.08.2020 / Piątek
kawiarnia Szpulka Art Cafe

Zapraszamy na kolejny koncert jazzowy w Szpulce. 28 sierpnia o godz. 21.00 w Miejskim Centrum Kultury wystąpi trio Pawlicki/Knorps/Górzyński. Wstęp wolny.

To już kolejny koncert z cyklu „Rożne oblicza jazzu” organizowany w artystycznej kawiarni Szpulka. Tym razem usłyszymy improwizacje w wykonaniu Tomasza Pawlickiego, Pawła Knorpsa i Kevina Górzyńskiego. Muzyka w wykonaniu tego trio w dużej mierze opiera się na próbie odnalezienia wspólnego mianownika podczas koncertowych interakcji, a sam styl grupy określić można jako free jazz. Z uwagi na improwizowany charakter występu oraz celowy brak wcześniej przygotowanego repertuaru, muzycy za każdym razem tworzą inną jazzową opowieść.

Tomasz Pawlicki – absolwent Akademii Muzycznej im. Feliksa Nowowiejskiego w Bydgoszczy, solista – flecista Orkiestry Opery Nova w Bydgoszczy, z którą współpracuje od 1988 roku. Uczestniczył w wielu projektach związanych z działalnością zespołów orkiestrowych zarówno w kraju, jak i za granicą. Współpracował m.in. z Capellą Bydgostiensis, Toruńską Orkiestrą Kameralną, Warszawską Orkiestrą Kameralną, Filharmonią Pomorską, Filharmonią Bałtycką, Operą Szczecińską, Operą Wrocławską i Teatrem Polskim w Bydgoszczy. Związany z wieloma dziedzinami i rodzajami sztuki, nie tylko w rozumieniu czysto muzycznym. Od 1992 roku należy do środowiska ludzi skupionych wokół bydgoskiego klubu Mózg. Dołączył do efemerycznej formacji Trytony (T. Gwinciński, S. Janicki, J. Buhl), następnie jako flecista i pianista współtworzył grupę Maestro Trytony z Gwincińskim, Rafałem Gorzyckim, Tomkiem „Świętym“ Hesse i Renatą Suchodolską. Owocem tej współpracy jest powstanie dwóch albumów – Enoptronia i Heart Of Gold, które prezentowali na wielu festiwalach muzycznych w kraju i za granicą.

Paweł Knorps – z wykształcenia gitarzysta jazzowy, studiował na Akademii Muzycznej w Bydgoszczy oraz Liszt Ferenc Academy of Music w Budapeszcie. Jego pasją jest także gra na gitarze basowej, realizuje się też jako producent muzyczny. Jego życie oscyluje między muzyką, programowaniem i kognitywistyką, która stała się przedmiotem dalszej formalnej nauki. Muzycznie interesuje się nowoczesnymi formami wyrazu, technikami improwizacji. Główne inspiracje to Tigran Hamasyan, Julian Lage, Dhafer Yousef.

Kevin Górzyński – perkusista, amator sztuki i kultury, dyplomant I stopnia Akademii Muzycznej im. Feliksa Nowowiejskiego w Bydgoszczy. Uczestniczył w kilku odsłonach cyklu Bydgoska Akademia Jazzu, którego organizatorem i kontrabasistą jest Grzegorz Nadolny. Współpracował także z bydgoskim artystą Grzegorzem Pleszyńskim w ramach Antydepresyjnej Akademii Dźwięku. Na swoim koncie ma również udział w festiwalach takich jak Oko Nigdy Nie Śpi i Music Is The Weapon Fest.

„Różne oblicza jazzu” – koncert Pawlicki/Knorps/Górzyński, Kawiarnia Szpulka Art Cafe, piątek, 28 sierpnia, godz. 21.00. Wstęp wolny.