Miejskie Centrum Kultury w Bydgoszczy

„Rozwój świadomości i tożsamości europejskiej na podstawie dzieł sztuki: od Michała Anioła do Andy Warhola” – wykład Grzegorza Pleszyńskiego

wykład o sztuce

Data:
06.12.2022 / Wtorek
Godzina:
Miejsce:
Galeria Wspólna
Wstęp:
wolny

Opis wydarzenia

6 grudnia 2022, godz. 17.00 / Galeria Wspólna

Grzegorz „Pleha” Pleszyński – polski artysta zajmujący się: malarstwem, rysunkiem, muzyką, performancem, video-artem, teatrem. Uczestnik wielu wystaw artystycznych indywidualnych oraz grupowych, m. in, w Australii, w Angolii, na Ukrainie, we Włoszech, w Niemczech. Uczestnik VI edycji oraz współorganizator VII edycji Konstrukcji w Procesie. Autor projektów artystyczno-społecznych m. in. Antydepresyjna Szkoła, Antydepresyjne Miasto, Antydepresyjny Urząd, Droga – Rozum. Rozum – Przeczucie, Harmonia Sztuki-Harmonia Świata. Kurator pokazu grupy Fluxus „Ja nie płaczę ja się śmieję” w Polsce w 2015 roku. Autor projektów muzycznych m. in. Antydepresyjnej Opery Cristoforo Colombo. Twórca 9 albumów muzycznych. Stypendysta Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego.