Ruff Puff B-Day Bash (Rytmy Świata Afterparty)

15. Międzynarodowy Festiwal Sztuki Perkusyjnej DRUMS FUSION 2022

27.05.2022 / Piątek
Music Cafe Szpulka

27 maja 2022, godz. 23.00 / Music Cafe Szpulka

Ruff Puff B-Day Bash (Rytmy Świata Afterparty)

Na zakończenie pierwszego dnia festiwalu zapraszamy na wyjątkowe afterparty, na którym celebrować będziemy 15 lat działalności Ruff Puff Sound System. Tej nocy ich specjalnym gościem będzie wieloletni przyjaciel, pochodzący z Włocławka: Wise Dub. Wszystko odbędzie się w Music Cafe Szpulka, przestrzeni bydgoskiego Emceku, gdzie Ruff Puff postawi swój zestaw nagłośnieniowy i zapewni całonocne tańce. Możecie spodziewać się paru niespodzianek…

Ruff Puff Sound System tworzy czwórka selektorów z Bydgoszczy: Bulet, Suchy, Junior Greg, Michu. Ich inspiracja wszechstronną i wpływową jamajską kulturą soundsystemową, począwszy od lat 70. XX wieku, zaowocowała powstaniem kolektywu prezentującego spojrzenie na reggae z bardzo szerokiej perspektywy. Selekcja w wykonaniu Ruff Puff Sound System to połączenie takich nurtów, jak: roots reggae i raggamuffin aż po najodleglejsze zakątki brytyjskiego dubu i jungle’u. W dobie postępującej popularyzacji reggae na świecie Ruff Puff stara się wyłowić i przedstawić to, co według nich najlepsze w tej muzyce – dobrą wibrację i świadomy przekaz.

Wise Dub – zbieracz płyt winylowych; bywalec sound systemowych sesji. Rozsiewa dub-nowinę wszędzie tam, gdzie tylko jest to możliwe. Jego selekcja obejmuje zarówno korzenne jamajskie produkcje sprzed lat, jak i najnowsze kompozycje dub oraz steppa, pochodzące od producentów z całego świata.