Miejskie Centrum Kultury w Bydgoszczy

„Sabaya” (91′)

18. Millennium Docs Against Gravity / Bydgoski Aneks

Data:
09.09.2021 / Czwartek
Godzina:
18:00
Miejsce:
Kino Orzeł
Wstęp:
10 zł PLN

Opis wydarzenia

Sabaya
(Sabaya)
Szwecja / Sweden, 2021, 91 min
Reżyseria / Directed by: Hogir Hirori
Zdjęcia / Cinematography by: Hogir Hirori
Producent / Produced by: Antonio Russo Merenda
Produkcja / Production: Ginestra Film
Festiwale i nagrody / Selected festivals and Awards: 2021 – FF Sundance: nagroda za Najlepszą Reżyserię w konkursie Światowego Kina Dokumentalnego / Sundance FF: World Documentary Directing Award, 2021 – CPH DOX, Kopenhaga / CPH: DOX Copenhagen.

Pięć lat temu ISIS dokonało rzezi Jazydów w prowincji Sinjar w Iraku, a kobiety z tej grupy religijnej zostały porwane i uczyniniono z nich niewolnice seksualne. Z telefonem komórkowym i pistoletem Mahmoud, Ziyad i ich grupa próbują odbić porwane Jazydki, które są sprzedawane przez zwolenników ISIS i nazywane Sabaya. Przygotowują się do wyprawy do obozu Al-Hol, w którym Kurdowie pilnują ponad 70 tys. zwolenników ISIS. To tam są przetrzymywane porwane kobiety. W tej akcji pomagają im uwolnione wcześniej Jazydki. Gdy nocą docierają do obozu, muszą działać szybko. W filmie część zdjęć została wykonana z ukrycia, pod burką, przez Jazdyki, które dobrowolnie i bohatersko powróciły do miejsca swoich cierpień, żeby uratować inne kobiety.

Ceny biletów i karnetów:
bilet na pojedynczy seans – 10 zł
karnet na 10 wybranych seansów – 70 zł
karnet na cały festiwal – 120 zł
UWAGA! Karnety dostępne wyłącznie stacjonarnie – w kasie Kina Orzeł/MCK.
Szczegółowy program Bydgoskiej części 18. edycji Millenium Docs Against Gravity znajdą Państwo na stronie https://mdag.pl/18/pl/Bydgoszcz/homepage

Zwiastuny