Miejskie Centrum Kultury w Bydgoszczy

SCANAUDIENCE by Schnitt + Gianluca Sibaldi (IT/DE) – koncert

FONOMO Music & Film Festival, Pomorze i Kujawy

Data:
13.10.2023 / Piątek
Godzina:
19:00
Miejsce:
sala MCK
Wstęp:
Info o biletach na stronie Fonomo PLN

Opis wydarzenia

13 października 2023, godz. 19.00 / sala MCK

SCANAUDIENCE by Schnitt + Gianluca Sibaldi (IT/DE) – koncert

SCANAUDIENCE to każdorazowo dopasowywany do miejsca występu audiowizualny eksperyment oparty na skanowaniu w czasie rzeczywistym publiczności biorącej udział w wydarzeniu. Projekt ten opracowany przez Gianlucę Sibaldiego i duet SCHNITT (Marco Monfardini i Amelie Duchow) wykorzystuje specjalnie opracowane przez artystów urządzenie elektroniczne: skaner zdolny do „odczytania” dowolnego obiektu, architektury lub żywej istoty, przekładając na dźwięk i wideo jego parametry. Wiązka światła to podstawowe narzędziem  tej operacji; poprzez przechodzenie w kilku sekwencjach przez publiczność, analizowane są cechy związane z kształtem ciała, wzrostem, kolor odzieży i materiału. 

Każda osoba generuje własne, indywidualne obrazy wideo i dźwięk. Proces skanowania rozpoczyna się od skierowania światła strukturalnego o bardzo niskiej prędkości na ludzi w obiekcie. Jest ponownie przechwytywany przez czujnik o wysokiej rozdzielczości, podczas gdy sieć pięciu komputerów przetwarza przechwycone światło i opracowuje zeskanowane dane w czasie rzeczywistym. Oprogramowanie zostało specjalnie opracowane przez artystów, opiera się na algorytmach widzenia komputerowego i specjalnym rodzaju sieci neuronowej do generowania efektów wizualnych i dźwiękowych.

SCANAUDIENCE to spektakl, w którym widz staje się bohaterem spektaklu, ale jednocześnie poszerza swoją tożsamość doświadczając nowego spektrum brzmieniowego i wizualnego wymiaru pod kierunkiem artystów.

Więcej o wydarzeniu na stronie FONOMO.

Info o biletach TUTAJ.

Sala kinowo-widowiskowa wyposażona jest w pętlę indukcyjną.