Miejskie Centrum Kultury w Bydgoszczy

„Ścieżki” – wernisaż wystawy obrazów Aleksandry Klóski

11. FONOMO Film & Music Festival

Data:
13.10.2022 / Czwartek
Godzina:
18:00
Miejsce:
foyer MCK
Wstęp:
wolny

Opis wydarzenia

13 października 2022, godz. 18.00 / foyer MCK

„Ścieżki” – wernisaż wystawy obrazów Aleksandry Klóski

Właściwie to ciężko o bardziej fonomową wystawę niż ta, w którą pragniemy udekorować przestrzeń Miejskiego Centrum Kultury na czas festiwalu. O „Ścieżkach” artystki Aleksandry Klóski słów kilka:

„Ścieżki” to cykl, którego kluczem jest nieskończone przeżywanie i badanie relacji warstw dźwiękowych i wizualnych. Prace, które obejrzymy, inspirowane są kompozycjami muzycznymi, niemniej ich końcowy wygląd wynika z wielokrotnej dekonstrukcji i mieszania narzędzi. „Na bazie własnych odczuć odnośnie dźwięków opracowuję projekt obrazu, który następnie przenoszony jest na większe formaty. Dalszą częścią cyklu jest powrót z obrazu do dźwięku. Powstałe wartości wizualne przetwarzane są przeze mnie na formy dźwiękowe przy pomocy oprogramowania. Stwarza to nieskończone możliwości inspiracji i przenikania jednego w drugie – wytworzony dźwięk może stanowić inspirację do stworzenia kolejnych obrazów, i tak w kółko”.

Kuratorem wystawy jest Remigiusz Boruszewski.

Aleksandra Klóska – ur. w 1998 roku w Bydgoszczy, studentka grafiki na Uniwersytecie Mikołaja Kopernika w Toruniu. Artystka wizualna i dźwiękowa, poetka. Eksperymentuje z technikami i środkami wyrazu artystycznego, korzystając w równym stopniu z technik tradycyjnych, jak i cyfrowych.

Partnerem głównym jest Samorząd Województwa Kujawsko-Pomorskiego.

Projekt współfinansowany przez Miasto Bydgoszcz.