Karnawał rozbawionych figurek. Wybór wierszy

Karnawał rozbawionych figurek. Wybór wierszy
  • Książka
  • format 150 x 230 mm
  • okładka miękka ze skrzydełkami
  • stron 236

Michał Siewkowski (1957) – poeta, doktor nauk humanistycznych. Debiutował na łamach „Wiadomości Elbląskich” w 1981 roku wierszem „W lustrach wyobraźni”. Swoje utwory publikował m.in. w „Tygodniku Kulturalnym”, „Więzi”, „Kulturze”, „Poezji”, „Frazie”, „Toposie”, „Twórczości”. Jego wiersze znajdują się w poetyckich antologiach: „Zusammenklänge. Antologia pisarzy Getyngi i Torunia” (Göttingen–Toruń, 1998), „Poetycki rejs” (Bydgoszcz, 1999), „Miasto pod niebem z ciemnego szkła” (Toruń, 2001), „Dziesięć tysięcy słów poezji” (Toruń, 2002), „Świat według poety” (Toruń, 2005). W badaniach literackich zajął się twórczością Stanisława Swena Czachorowskiego i Ryszarda Milczewskiego-Bruna. Wydał nieznane wiersze Czachorowskiego, „Autogilotynki” (Inowrocław, 1997). Jest autorem książki „Poetyckie światy Stanisława Swena Czachorowskiego” (Toruń, 2004). O twórczości poetyckiej i plastycznej Bruna napisał książkę „Rysunek zapomnianego wiersza” (Toruń, 2010). Publicystyce Stefana Kołaczkowskiego poświęcił książkę „Nie ma ludzi?” (Inowrocław, 2010). Mieszka w Suchatówce.

15,00 PLN