„Skrzynia pełna dźwięków” – warsztaty gry na cajonie dla dzieci w wieku 5-18 lat

warsztaty muzyczne

15.04.2023 / Sobota
Studio A/V w MCK
50 zł/miesiąc, obowiązują zapisy PLN

15 kwietnia 2023, godz. 10.00 / Studio A/V w MCK

Skrzynia pełna dźwięków” – warsztaty gry na cajonie dla dzieci w wieku 5-18 lat

Na czym zagrasz?

Cajon (czyt. kahon) to z języka hiszpańskiego „skrzynia” – skromny drewniany instrument, który dzięki brzmieniu i kompaktowym rozmiarom nazywany jest mobilną perkusją. Ta całkiem niepozorna skrzynka może być wygodnym siedziskiem, a dzięki uderzeniom dłoni wydobędziesz z niej mnóstwo dźwięków: głębokich basów, ciepłych i delikatnych werbli.

Instrument stworzony przez afrykańskich niewolników w Peru rozpowszechniony został w Europie przez muzyków flamenco. Towarzyszy obecnie różnym stylom muzycznym: poza flamenco i fado, również bluesowi i rockowi.

Co zyskasz?

– poznasz instrument perkusyjny o ciekawej historii (i będzie to wspaniała przygoda)

– nauczysz się właściwej pozycji i techniki wydobywania dźwięku (popracujesz przy tym nad koordynacją ruchową)

– nauczysz się, jak czytać notację perkusyjną (nie musisz mieć muzycznego przygotowania)

– dowiesz się, jak wykorzystać instrument do różnych stylów muzycznych (by grać to, co lubisz)

W muzyczną podróż zabierze Cię

Dawid Cholewiński – muzyk, pedagog, perkusjonalista m.in. w zespole flamenco Danza Del Fuego oraz zespole Wasamba grającym muzykę inspirowaną rytmami zachodniej Afryki. Absolwent UKW w Bydgoszczy na Wydziale Edukacji Muzycznej. Od wielu lat prowadzi warsztaty perkusyjne dla dzieci, młodzieży i dorosłych w przedszkolach, szkołach oraz podczas festiwali muzycznych.

Szczegóły

miejsce: AǀV Studio, Miejskie Centrum Kultury w Bydgoszczy, ul. Marcinkowskiego 12-14

czas trwania: 1 x w tygodniu, marzec-maj (albo i dłużej, jeśli pasja nas pochłonie)

koszt: 50 zł/miesiąc