Miejskie Centrum Kultury w Bydgoszczy

Spotkanie online z Agnieszką Kunikowską, laureatką Nagrody za Szczególne Osiągnięcia w Dziedzinie Dubbingu rozmowę poprowadzi Jarosław Jaworski

10. MFFA Animocje

Data:
18.04.2021 / Niedziela
Godzina:
18:30
Miejsce:
FB Animocje i YouTube Animocje
Wstęp:
wolny

Opis wydarzenia

18 kwietnia 2021, godz. 18.30 / FB Animocje i YouTube Animocje

Spotkanie online z Agnieszką Kunikowską, laureatką Nagrody za Szczególne Osiągnięcia w Dziedzinie Dubbingu –
rozmowę poprowadzi Jarosław Jaworski.

Jedna z najbardziej popularnych aktorek dubbingowych w Polsce – ponad 350 ról. Jej głos jest bardzo dobrze znany widzom w każdym wieku – przede wszystkim za sprawą roli Fiony z kultowego filmu „Shrek”.

Agnieszka Kunikowska urodziła się w Łodzi, studiowała we Wrocławiu, mieszka w Warszawie. Ukończyła wrocławski Wydział Aktorski krakowskiej PWST.

Scenę teatralną porzuciła na rzecz radiowego i dubbingowego studia. Obecnie jest jedną z najbardziej popularnych aktorek dubbingowych w Polsce, a jej głos jest bardzo dobrze znany widzom w każdym wieku – przede wszystkim za sprawą roli Fiony z kultowego filmu „Shrek”. Na zawodowym koncie ma ponad 350 ról dubbingowych.

Użyczyła głosu w kilkuset produkcjach filmowych i serialowych, m.in. w „Sindbadzie – Legendzie siedmiu mórz” (Bogini Eris), „Pinokiu” (Błękitna wróżka), „Potworach i spółce” (Flint), „Gdzie jest Nemo” (Deb), „Fineaszu i Ferbie” (Linda Flynn), „Marcie Mówi” (Marta). Wcieliła się także w Jagódkę z „Niech żyje król Julian”, Trixie z „Toy Story”, żółwia Franklina, Milunię z „Tabalugi”, Pajęczycę z „Gumisiów”, Wendy z „Bliźniaków Cramp” czy Anabelle z filmu „Kapitan Morten i Królowa Pająków” oraz tytułowa postać w serialu „Rajdek – mała wyścigówka”.

Widzowie pokochali ją bez reszty, nie tylko ze względu na role filmowe. Kunikowska stała się również ulubienicą słuchaczy Pierwszego Programu Polskiego Radia za prowadzenie „Jedynki dzieciom”, „Lata z radiem” i „Czterech pór roku”. W 2014 roku otrzymała Złoty Mikrofon, czyli nagrodę Polskiego Radia przyznawaną co roku osobom, których zaangażowanie i wybitne osiągnięcia twórcze przyczyniają się do utrzymania wysokiego poziomu, rozwoju i popularyzacji radia publicznego.

Jest także znana fanom gier komputerowych – m.in. jako Izabela II Hiszpańska w „Age of Empires III”, jako Triss Merigold w „Wiedźminie” czy jako Shepard w „Mass Effect 2”.

Prywatnie lubi oglądać czeskie filmy i włóczyć się po słowackich Tatrach, ceni sobie angielski humor, ze sportów wybiera rower, a z potraw – ruskie pierogi. W wolnym czasie słucha The Police.

Spotkanie poprowadzi Jarosław Jaworski.

Spotkanie online, dostępne w kanałach internetowych festiwalu Animocje i Miejskiego Centrum Kultury w Bydgoszczy.