Miejskie Centrum Kultury w Bydgoszczy

Spotkanie śpiewacze z Akademią Głosów Tradycji

8. Festiwal Muzyki Tradycyjnej i Ludowej ETHNIESY

Data:
21.03.2021 / Niedziela
Godzina:
14:00
Miejsce:
ONLINE
Wstęp:
wolny

Opis wydarzenia

21 marca 2021, godz. 14:00 / FB Ethniesy i YouTube Emcek

Spotkanie śpiewacze z Akademią Głosów Tradycji

Śpiewaczki Akademii Głosów Tradycji zapraszają na spotkanie śpiewacze. W ciągu niespełna 2 godzin zapoznają słuchaczy z pieśniami z różnych regionów Polski, m.in. z Suwalszczyzny, Lubelszczyzny, Kaszub, Mazowsza i Kielecczyzny. Będą to pieśni śpiewane niegdyś podczas różnych okoliczności, o trudach codzienności, radości świętowania, o miłości i śmierci.

Głównym celem spotkania jest prezentacja pieśni, oraz nauka wybranych pieśni. Śpiewaczki opowiedzą uczestnikom o wybranych pieśniach, okolicznościach śpiewania poszczególnych utworów oraz dokonają ich interpretacji.

W repertuarze znajdą się: pieśń chrzcinna, liryczna, miłosna, żartobliwa, oczepinowa, wielkopostna i sobótkowa. Większość pieśni śpiewana jest jednogłosowo, ale kilka z nich z podziałem na dwa głosy.

Zapraszamy wszystkie osoby, które znają i śpiewają pieśni „z polskich wsi”, ale i te, które jeszcze nigdy się nie spotkały z pieśniami tradycyjnymi, które lubią śpiewać i poznawać nowe pieśni. Dla uczestników zostanie przygotowany śpiewniczek z tekstami proponowanych pieśni, tak, by chętne osoby miały sposobność śpiewania z Akademią Głosów Tradycji. Śpiewniczek będzie dostępny na fanpage’u Ethniesów, tuż przed spotkaniem.

Zwiastuny