Miejskie Centrum Kultury w Bydgoszczy

Summer Inner City vol.2 – Jemiayka/Brylband

koncert na żywo

Data:
04.08.2023 / Piątek
Godzina:
20:00
Miejsce:
Music Cafe Szpulka
Wstęp:
20 zł PLN

Opis wydarzenia

4 sierpnia 2023, godz. 20.00 / Music Cafe Szpulka

Summer Inner City vol.2 – Jemiayka/Brylband

Zbliża się czas kiedy miasta takie jak nasze wyludniają się nieco i zwalniają tempa.
My też oczywiście nieco zwolnimy, ale nie zostawimy Was bez możliwości spędzenia czasu w naszych gościnnych progach.
Na tą okazję przygotowaliśmy cykl letnich koncertów które nazwaliśmy SUMMER INNER CITY
Dzięki wsparciu STOART i Miejskiego Centrum Kultury będziecie mogli odwiedzić nas tego lata aż czterokrotnie.

JEMIAYKA – jesteśmy zespołem z Torunia, mający swoje początki w 2003 roku. Nasz styl muzyczny trudno jednoznacznie przyporządkować. Sami go określamy jako Haqua Reggae Style czyli coś
między reggae z domieszką punk rocka i szczyptą dub. Główną wartością naszej muzyki są ciekawe i niebanalne teksty, w których przejawia się specyficzne poczucie humoru i charyzma naszego utalentowanego wokalisty.

BRYLBAND – grupa przyjaciół, która chce aby twórczość Roberta nigdy nie została zapomniana i nie zniknęła w gąszczu muzycznego badziewia. Dlatego stworzyliśmy ten tribute band – projekt, który ma na celu rozpropagowanie jego bogatej twórczości. Korzystamy z jego piosenek pełną garścią, bo są dla nas wielokrotnie inspiracją i podróżą w cudowne lata 80 i 90. Chcemy się tym dzielić z publicznością młodą, która o nim nie słyszała i trochę starszą, która się na jego muzyce wychowała. Utożsamiamy się z tą muzyką i wyśpiewywanymi tekstami. Tekstami buntowniczymi, walczącymi o równość, o wolność, poszukującymi sprawiedliwości. Bo Robert był człowiekiem społecznym a człowiek był dla niego najważniejszy. W świecie pełnym przemocy fizycznej i słownej rzucamy w przestrzeń przekaz i dziedzictwo Roberta.


Zapraszamy!
Start o godz. 20.00.
Bilety w dniu koncertu 20 zł.