Miejskie Centrum Kultury w Bydgoszczy

TAŃCE MIEJSKIE z pierwszej połowy XX wieku – tanga, fokstroty, slow foxy, walczyki w Bydgoszczy

warsztaty taneczne

Data:
22.01.2023 / Niedziela
Godzina:
11:00
Miejsce:
Music Cafe Szpulka
Wstęp:
90 / 120 / 150 zł PLN

Opis wydarzenia

22 stycznia 2023 (niedziela), od godz. 11.00 / Music Cafe Szpulka

TAŃCE MIEJSKIE z pierwszej połowy XX wieku – tanga, fokstroty, slow foxy, walczyki w Bydgoszczy

Na warsztatach będziemy uczyć tańców, wykonywanych w Polsce w pierwszej połowie XX wieku na miejskich dancingach i potańcówkach zwanych potocznie DECHAMI.

Pojawią się stare szlagiery radiowe i kinowe z trzeszczących płyt gramofonowych oraz melodie z podwórek i miejskich zaułków m.in. fokstroty, sentymentalne tanga, slowfoxy i rumby.

Kiedy stawało się chłodniej taneczne imprezy przenoszono do knajpek, kawiarni i restauracji.

Jako że szkół tańca było mało i nie wszystkich było na nie stać uczono się i tańczono tak „jak w duszy grało”, styl był często dowolny, a kroki w tańcu bardzo proste. Z czasem wytworzyły się do określonych melodii, rytmów i temp muzycznych, pewne schematy taneczne, które potocznie dziś określamy taniec „na raz”, taniec „dwa na raz”.

🔳 Podczas warsztatów pojawią się ćwiczenia rytmiczne dzięki którym wyrobicie w sobie poczucie rytmu, koordynację fizyczną oraz płynność i lekkość w tańcu.

🔳 Opanujecie kroki oraz zasady obowiązujące w niescenicznych formach tańca tradycyjnego, wykonywanego na potańcówkach, tak aby tańczenie sprawiało Wam jak najwięcej przyjemności i radości.

Do marcowego festiwalu @Etniesy – Folk and Traditional Music Festival będziemy widzieć się w Bydgoszczy co miesiąc.

Będzie to okazją do poznania różnych dawnych form tanecznych wykonywanych kiedyś powszechnie w Polsce i w Europie, w miastach oraz na wsi.

Będzie to także pretekst do poznania się nawzajem i budowania w Bydgoszczy tanecznego środowiska.

DLA KOGO:

poziom podstawowy i średnio zaawansowany

KIEDY?

21 stycznia w sobotę od godz. 14.00 do 17.00

22 stycznia w niedzielę od godz. 11.00 do 14.00

ZA ILE?

Sylwestrowa PROMOCJA (płatne do 31 grudnia)

120 zł od osoby

90 zł od osoby (sparowani !!!)

Oferta STANDARD (płatne od 1 do 18 stycznia)

150 zł od osoby

120 zł od osoby (sparowani !!!)

ZGŁOSZENIA NA WARSZTATY:

UWAGA !

Warunkiem uczestnictwa w warsztatach jest zgłoszenie mailowe na adres:

akademia.tanca.tradycyjnego@gmail.com

oraz

WNIESIENIE OPŁATY W FORMIE PRZELEWU na konto nr:

65 1240 1053 1111 0010 2755 1434

z dopiskiem:

WARSZTATY BYDGOSZCZ + imię i nazwisko

CO ZE SOBĄ ZABRAĆ?

Coś do picia, wygodny strój, no i dodatkowe ubranie na zmianę bo na warsztatach pot płynie strumieniami . Ze względu na zbliżające się jesienne warunki należy wziąć obuwie z twardą podeszwą na zmianę.

REGULAMIN ORGANIZOWANYCH WARSZTATÓW I POTAŃCÓWKI:

1. W związku z COVID obowiązują wszystkie aktualne obostrzenia.

2. Opłata nie podlega zwrotowi w wypadku rezygnacji przez uczestnika warsztatów (poza sytuacjami wymienionymi w regulaminie).

3. W przypadku małej ilości zgłoszeń, Organizator zastrzega sobie prawo do odwołania warsztatów, w tym przypadku zwracana jest opłata za odwołane zajęcia osobom, które za nie zapłaciły w wysokości nominalnej. Uczestnicy otrzymają informację mailową lub telefoniczną.

4. Organizator nie ponosi odpowiedzialności za ewentualne kontuzje lub nieszczęśliwe wypadki uczestników oraz za rzeczy wartościowe, które mogą zostać zagubione, zniszczone lub skradzione

uczestnikom. Sugerujemy, aby uczestnicy warsztatów posiadali aktualne badania lekarskie oraz ubezpieczenie NNW.

5. Zabrania się filmowania, nagrywania i fotografowania zajęć bez zgody Organizatorów.

6. Organizator ma pełne prawa do fotografowania, nagrywania i filmowania zajęć oraz wykorzystania uzyskanego materiału na wszelkich polach eksploatacji oraz może udzielać zgody innym podmiotom w tym zakresie.

7. Zgłoszenie udziału i uczestnictwo w warsztatach jest równoznaczne z wyrażeniem zgody na wykorzystanie swojego wizerunku na potrzeby promocji w przypadku publikacji zdjęć i filmów z warsztatów przez organizatora oraz partnerów współpracujących z organizatorem.

8. Zgłoszenie udziału w warsztatach jest równoznaczne z przyjęciem do wiadomości i zaakceptowaniem niniejszego regulaminu, cennika, warunków uczestnictwa oraz z wyrażeniem zgody na przetwarzanie danych osobowych przez Organizatora w celach informacyjnych i marketingowych zgodnie z ustawą z dnia 29 Sierpnia 1997 roku o ochronie danych osobowych DZ. U. Nr 101 poz. 926.