Miejskie Centrum Kultury w Bydgoszczy

Teatr Ruchu Umownie Ewidentnego – „Korowód w Tęsknocie. Opór.” (80’) – premiera

Międzynarodowy Festiwal Teatralny SYTUACJE/RELACJE 2022 Bydgoszcz

Data:
28.11.2022 / Poniedziałek
Godzina:
19:00
Miejsce:
sala kinowo-widowiskowa MCK
Wstęp:
25 / 30 PLN

Opis wydarzenia

28 listopada 2022, godz. 19.00 / sala MCK

Teatr Ruchu Umownie Ewidentnego, (Szczecin) – „Korowód w Tęsknocie. Opór. „(80’) – premiera

Teatr Ruchu Umownie Ewidentnego „TRUE” – Polski Teatr Tańca Tancerzy z niepełnosprawnościami / Laboratorium Idiomów i Idiochoreografii zaprezentuje premierę spektaklu Korowód w Tęsknocie. Opór.

TRUE to pierwszy w Polsce zespół złożony wyłącznie z tancerzy z niepełnosprawnościami. W pracy artystycznej nie chodzi jednak o niepełnosprawność, lecz o sztukę.

Najnowszy Korowód TRUE jest o nas, mówią twórcy przedstawienia, o każdym z osobna i razem wziętych, o naszych tęsknotach i stawianym oporze. Tęsknimy przecież za czymś, za kimś, do kogoś, do czegoś. Stawiamy opór czemuś, komuś. W narracji zarówno tęsknota, jak i opór staje się wielowymiarowy i wielopoziomowy poprzez bezpośredni udział widza i lustro tęsknoty-oporu.

Międzynarodowy Festiwal Teatralny SYTUACJE/RELACJE 2022 Bydgoszcz
To propozycja zdarzenia teatralnego dla odbiorcy poszukującego kolejnego stopnia zaangażowania teatralnego, obcowania z niekonwencjonalnymi, współczesnymi tendencjami teatralnymi. To uzupełnienie obrazu teatralnego dla tych wszystkich, którzy świadomie chcą uczestniczyć w rozwijaniu wrażliwości, pogłębiania swojej wiedzy o teatrze, którzy szukają teatru żywego, postępowego, odważnego. To też subtelna, ale zaangażowana próba polemiki z teatrem repertuarowym. To w końcu propozycja niekonwencjonalnej edukacji teatralnej zaczynającej się od pokazu spektaklu, poprzez uczestnictwo w zaawansowanej i merytorycznej dyskusji (wykładzie), aż do pokazu faz przygotowywania warsztatu.

MFT SYTUACJE/RELACJE
To miejsce dialogu, wymiany myśli i konfrontacji poglądów na temat teatru eksperymentalnego, laboratoryjnego, poszukującego, z twórcami, teoretykami teatru i odbiorcami, nie tylko na poziomie lokalnym, krajowym, ale też europejskim i światowym. To próba patrzenia na inne, mniej popularne, ale niezwykle istotne dla rozwoju teatru, a co za tym idzie kształtujące rozwój intelektualny i pobudzające wrażliwość odbiorcy, zjawiska teatralne.

Festiwalowi będą towarzyszyć wykłady, warsztaty, spotkania z zespołami. Ponadto zapraszamy na wystawę, dyskusję panelową oraz promocję książki Rodowicz – Teatr – Droga. MFT Sytuacje/Relacje to wydarzenie współfinansowane ze środków Miasta Bydgoszcz oraz Urzędu Marszałkowskiego Województwa Kujawsko-Pomorskiego.

BILETY

rezerwacja mailowo: stowarzyszenie.juvenkracja@gmail.com lub telefonicznie 501 347 402

kasa Miejskie Centrum Kultury w Bydgoszczy

bilety do nabycia na wszystkie wydarzenia Festiwalu również przed spektaklami

30 zł – normalny

25 zł – ulgowy

20 zł – grupowy (minimum 10 osób)