Miejskie Centrum Kultury w Bydgoszczy

„Techniki aranżacji, harmonizacji i stylizacji przedwojennej piosenki w opracowaniach na trio jazzowe na podstawie wybranych kompozycji Henryka Warsa” – wykład

wykład o tematyce muzycznej

Data:
27.11.2021 / Sobota
Godzina:
Miejsce:
Akademia Muzyczna w Bydgoszczy
Wstęp:
wolny

Opis wydarzenia

27 listopada 2021, godz. 16.00 / Akademia Muzyczna w Bydgoszczy

Zapraszamy Państwa do udziału w 27 edycji Klubu Akademii Jazzu. Koncerty, które odbywają się nieomal od dekady, zdążyły już wrosnąć w kulturalną mapę miasta. Kolejna edycja obędzie tradycyjnie pod auspicjami Miejskiego Centrum Kultury i Akademii Muzycznej w Bydgoszczy oraz programu Regionalna Inicjatywa Doskonałości.
Ideą tych wydarzeń jest prezentacja wielkich postaci świata jazzu i muzyki rozrywkowej, która jest jednocześnie prowokacją do demonstracji nieodkrytych talentów studenckich. W tej edycji autor i pomysłodawca cyklu, kontrabasista i pedagog – Grzegorz Nadolny, przybliży publiczności postać polskiego kompozytora i aranżera Henryka Warsa.

Popularność ponadczasowych piosenek tego autora zna chyba każdy: Miłość ci wszystko wybaczy, Nic o Tobie nie wiem czy Ach, jak przyjemnie. Stały się one kanonem przebojów polskiego kina przed II Wojną Światową. Nie zabraknie także utworów napisanych już w USA, gdzie kompozytor osiadł po wojnie i gdzie po wielu latach trudów rozpoczął współpracę z hollywoodzką fabryką snów.

W najbliższej edycji, w ramach programu Regionalna Inicjatywa Doskonałości, koncert poprzedzony będzie wykładem prof. dr hab. Kuby Stankiewicza – pianisty, kompozytora i pedagoga, kierownika Katedry Muzyki Jazzowej w Akademii Muzycznej im. Karola Lipińskiego we Wrocławiu pt.: Techniki aranżacji, harmonizacji i stylizacji przedwojennej piosenki w opracowaniach na trio jazzowe na podstawie wybranych kompozycji Henryka Warsa.

Wykład ma charakter otwarty i odbędzie się 27 listopada br. o godzinie 16:00 w siedzibie Akademii Muzycznej w Bydgoszczy na ul. Warmińskiego 13 w Sali nr 6.