Miejskie Centrum Kultury w Bydgoszczy

„Top 3” – polska premiera (44′)

Międzynarodowy Festiwal Filmów Animowanych ANIMOCJE 9 1/2

Data:
28.10.2020 / Środa
Godzina:
20:15
Miejsce:
Kino Orzeł
Wstęp:
10 zł PLN

Opis wydarzenia

28.10, środa, godz. 20.15, kino Orzeł

„Top 3” – polska premiera

reż.  Sofie Edvardsson, Szwecja,  2019,  44’
napisy: angielskie/polskie
gatunek: komedia
wiek: 16 +

Animowana komedia romantyczna o miłości, rankingach i marzeniach o przyszłości, z miejscem akcji na dalekiej północy Szwecji. Uczeń ostatniej klasy liceum, zupełnie zwyczajny Anton, zakochuje się bez pamięci w Davidzie. Czy jednak miłość wystarczy, jeśli życiowe cele dwojga ludzi są zupełnie odmienne? 

Chociaż film Sofie Edvardsson trwa tylko 45 minut, stanowi świetnie nakręcony zapis głębokich emocjonalnych przeżyć Antona z czasu, zanim jeszcze znalazł miłość i okresu, kiedy to już nastąpiło. 

Anton zawsze patrzy na życie z dystansem, tworząc listy „Top 3”. Zaczyna od rankingu trzech najbardziej znienawidzonych przez siebie idiotów, który wygląda następująco: „Premier, ja (on sam) i ty (David)”. Simon Österhof napisał inteligentny i niepokojący scenariusz, poruszający kwestie bardzo osobistych, choć zaskakująco znajomych kompleksów. Uczynił to, zadając właściwe pytania i starając się zrozumieć sytuację homoseksualisty poszukującego miłości i napotykającego przeszkody pojawiające się na drodze do spełnienia indywidualnych, ludzkich potrzeb.

Top 3 to bez wątpienia stworzona z sercem pełnym miłości, poruszająca opowieść o tym, że życie może być podróżą, której celem jest rozwój i zdobywanie nowych doświadczeń. Towarzyszą temu pewne trudności oraz całe mnóstwo motyli i kompleksów.   

Top 3 to film wyprodukowany w koprodukcji ze szwedzką telewizją  publiczną SVT, przy wsparciu Szwedzkiego Instytutu Filmowego oraz organizacji Film i Västerbotten.

Sofie Edvardsson:  reżyserka, ilustratorka (Szwecja).
Sofie Edvardsson jest reżyserką i ilustratorką pochodzącą z miasta Umeå na północy Szwecji. Zajmuje stanowisko dyrektorki artystycznej studia animacji Soja, a Top 3 (2019) jest jej debiutem filmowym. Również w roku 2019 jej debiutancki program Super Best Hero Friends miał swoją premierę na antenie telewizji szwedzkiej. 
Edvardsson rozpoczęła pracę nad Top 3 wspólnie ze scenarzystą i producentem Simonem Österhofem oraz animatorem Jakobem Nyströmem w roku 2015, a w grudniu tego roku film otrzymał zielone światło od Szwedzkiego Instytutu Filmowego. Reżyserka kontynuowała pracę nad tym projektem, jednocześnie prowadząc dział artystyczny studia Soja.

Bilety:
Pokazy filmów pełnometrażowych – 10 zł
Bilety dostępne w kasie MCK oraz na bilety24.pl

Zwiastuny