„Twój Vincent” (95′) – seans z audiodeskrypcją

01.05.2023 / Poniedziałek
Kino Orzeł

1 maja 2023, godz. 15.30 / Kino Orzeł

Seans z napisami dla niesłyszących oraz z audiodeskrypcją (AudioMovie). Do użycia aplikacji AudioMovie niezbędny jest własny smartfon i słuchawki.

„Twój Vincent” to pierwsza pełnometrażowa animacja malarska wyreżyserowana przez Dorotę Kobielę i Hugh Welchmana. Kobiela i Welchman są również (wraz z Jackiem Dehnelem) współautorami scenariusza. Film wyprodukowały polska firma BreakThru Films oraz brytyjska Trademark Films. Film, który jest biografią Vincenta van Gogha, przywołuje na ekran jego malarstwo, a jednocześnie opowiada o życiu artysty, pełnym pasji, ale też dramatów, oraz o jego tajemniczej śmierci. Każda z 65 000 klatek została ręcznie namalowana na podobraziach malarskich w technice olejnej. W projekcie wzięło udział 125 zawodowych malarzy z całego świata, którzy przyjechali do studiów filmowych w Polsce i w Grecji, aby zrealizować to niezwykłe zadanie.

Wstęp bezpłatny.

Seans z audiodeskrypcją przy użyciu aplikacji AudioMovie.
Więcej o aplikacji na stronie http://audiomovie.pl/

Sala kinowo-widowiskowa wyposażona jest w pętlę indukcyjną.

Wydarzenie odbywa się w ramach Festiwalu Emcek Bez Barier.

Działania w ramach projektu „Poprawa i rozwinięcie dostępu do wydarzeń i budynków Miejskiego Centrum Kultury w Bydgoszczy dla osób ze szczególnymi potrzebami” będą realizowane dzięki dotacji, która została przyznana instytucji przez Państwowy Fundusz Rehabilitacji Osób Niepełnosprawnych z programu „Kultura bez barier”. Całkowita wysokość grantu to 175 310 zł. Projekt będzie realizowany od listopada 2022 do czerwca 2023 r.

Zwiastuny