Miejskie Centrum Kultury w Bydgoszczy

UB40 feat. Ali Campbell

15. Międzynarodowy Festiwal Sztuki Perkusyjnej DRUMS FUSION 2022

Data:
27.05.2022 / Piątek
Godzina:
21:30
Miejsce:
Wyspa Młyńska
Wstęp:
wolny

Opis wydarzenia

27 maja 2022, godz. 21.30 / Wyspa Młyńska

UB40 feat. Ali Campbell

Brytyjski zespół reggae’owy założony w 1978 roku w Birmingham – jeden z najważniejszych zespołów grających ten gatunek muzyki na świecie – legenda sceny muzycznej i niezaprzeczalni innowatorzy tego gatunku, łączący muzykę reggae z elementami popu, dzięki czemu z łatwością zaszczepiali rytm bardzo szerokiej publiczności.  Nazwa grupy została zaczerpnięta z angielskiego formularza zasiłku dla bezrobotnych (Unemployment Benefit, Form 40).. W 1980 roku wydali pierwszy singiel- „King”/”Food For Thought” oraz debiutancki album- „Signing Off”. 

Ali Campbell, wokalista UB40, którego głos znany jest miłośnikom muzyki ogłosił, że trasa koncertowa zespołu w 2022 roku odbędzie się ku pamięci jego przyjaciela, wokalisty i członka zespołu od ponad czterech dekad – Astro, który zmarł w listopadzie 2021 roku. 

 Legendarny reggae-kolektyw zaprezentuje w Bydgoszczy swoje największe hity, takie jak „Kingstone Town” oraz zdobywcy pierwszych miejsc UK charts (oficjalnej listy sprzedaży w Wielkiej Brytanii): „Red Red Wine”, „(I Can’t Help) Falling In Love With You” i „I Got You Babe”. 

 Grupa UB40 sprzedała ponad 70 milionów płyt na całym świecie, niosąc swoją popową ale i korzenną mieszankę reggae do każdego zakątka świata, jako ambasadorowie reggae, grając serię historycznych koncertów: m.in. w RPA (1994) i podczas festiwalu pokoju w stolicy Sri Lanki, Colombo w 2002 roku. W latach 1983-1998 zespół wyprodukował trzy albumy z coverami „Labour Of Love”, zawierające takie hity, jak „Cherry Oh Baby” Erica Donaldsona, „Kingston Town” Lorda Creatora i „Come Back Darling” Johnny’ego Osbourne’a. Albumy te były wielkim sukcesem zespołu i odkryły na nowo te piosenki, dla globalnej publiczności. UB40 zdobyło również szczyty list przebojów po obu stronach Atlantyku dzięki reggae coverowi „Red Red Wine” Neila Diamonda.