Miejskie Centrum Kultury w Bydgoszczy

UKRAINA INACZEJ – koncert pieśni ukraińskich

koncert na żywo

Data:
12.11.2023 / Niedziela
Godzina:
16:00
Miejsce:
Pałac Nowy w Ostomecku
Wstęp:
wolny (obowiązują zapisy)

Opis wydarzenia

12 listopada 2023, godz. 16.00 / Pałac Nowy w Ostromecku

UKRAINA INACZEJ – koncert pieśni ukraińskich

Koncert pieśni ukraińskich UKRAINA INACZEJ w aranżacjach znanych ukraińskich kompozytorów, który odbędzie się 12 listopada 2023 roku o godzinie 16:00 w sali koncertowej Zespołu Pałacowo-Parkowego w Ostromecku.

Wydarzenie to będzie szczególną okazją do odkrycia różnorodności i piękna ukraińskiej kultury muzycznej. 

Wystąpią artystki związane z Bydgoszczą, członkinie Związku Artystów Scen Polskich, Darina Gapicz, uznana śpiewaczka operowa, oraz Marianna Sybiriakova-Khikhlovska, utalentowana pianistka. Wspólnie tworzą Gapicz/Sybiriakova Duo, które zachwyciło publiczność interpretacjami utworów operowych i operetkowych. 

To wyjątkowa okazja, by doświadczyć magii muzyki, która łączy kultury i serca ludzi, a także poznać dziedzictwo ukraińskiej pieśni, która przekazuje piękno, historię i tożsamość Ukrainy.

Projekt dofinansowany ze środków SKE – Związku Artystów Scen Polskich ZASP – Stowarzyszenie

Wstęp wolny, obowiązuje rezerwacja miejsc: recepcja@palaceostromecko.pl

Darina Gapicz pochodzi z Ukrainy i jest wieloletnią solistką Opery Nova w Bydgoszczy. Ukończyła z wyróżnieniem studia na wydziale wokalno-aktorskim Akademii Muzycznej im. Feliksa Nowowiejskiego w Bydgoszczy w 2008 roku. Jest laureatką licznych konkursów muzycznych oraz nagród artystycznych.

Marianna Sybiriakova-Khikhlovska pochodzi z Ukrainy. Zawodowo związana jest z Wydziałem Wokalno-Aktorskim Akademii Muzycznej im. Feliksa Nowowiejskiego w Bydgoszczy. Współpracuje także z Operą Nova w Bydgoszczy. To absolwentka Akademii Muzycznej im. A. W. Neżdanowej w Odessie.