Miejskie Centrum Kultury w Bydgoszczy

Urodziny Kina Orzeł – „Szatańskie tango”

AKADEMIA KINOMANA

Data:
07.03.2020 / Sobota
Godzina:
13:00
Miejsce:
Kino Orzeł
Wstęp:
15/20 PLN

Opis wydarzenia

Wszystkich miłośników X muzy serdecznie zapraszamy na tegoroczne urodziny kina Orzeł. Weekend 6-8 marca wypełnią seanse nieoczywiste, wyjątkowe, rozrywkowe i kontemplacyjne, zagadkowe i kobiece. Naszym widzom życzymy zatem wszystkiego najlepszego i od razu spełniamy życzenie, prezentując to co w kinie najlepsze.

Drugiego dnia zapraszamy na kolejną odsłonę cyklu Akademia Kinomana. Tym razem najbardziej zagorzałych oglądaczy zaprosimy na prawdziwy filmowy maraton. „Szatańskie tango” to arcydzielne, kultowe dzieło slow cinema w reżyserii mistrza tego nurtu – Béli Tarra. Monumentalne dzieło trwa 445 minut! Zgodnie z wolą twórcy seans podzielony jest na 3 części z półgodzinnymi przerwami pomiędzy.

Dziś, ćwierć wieku po premierze „Szatańskie tango” to już absolutny klasyk. Film, który każdy miłośnik kina musi chociaż raz w życiu zobaczyć! Oczywiście najlepiej w kinie 🙂

Niewielka, odległa od miasta wioska na Wielkiej Nizinie Węgierskiej, schyłek ery komunistycznej. Mieszkańcy wioski – pracownicy podupadłej spółdzielni rolniczej – tkwią w marazmie, bez perspektyw na lepsze życie. Ich bieda materialna towarzyszy pustce duchowej i degradacji moralnej. Jednak bohaterowie filmu czekają na jakiś znak, na nadejście Wybawiciela, który pozwoli im rozpocząć nowe życie.

„Szatańskie tango” trwa 445 minut (siedem godzin i dwadzieścia pięć minut) i dzieli się na trzy części – na ekranie, po zakończeniu poszczególnych części, pojawia się napis informujący o przerwie.

Część pierwsza: 2 godziny 25 minut

(przerwa: 30 minut)

Część druga: 2 godziny 10 minut

(przerwa: 30 minut)

Część trzecia: 2 godziny 50 minut

Całość z dwiema przerwami trwa: osiem godzin i dwadzieścia pięć minut.

UWAGA! Urodzinowe PLAKATOBRANIE w Kinie Orzeł!

Dla naszych wspaniałych kinomanów przygotowaliśmy urodzinowy prezent. W dniach 6-8 marca w ramach PLAKATOBRANIA rozdamy Państwu plakaty z najciekawszych propozycji mijającego roku działalności naszego kina. „Green Book”, „Faworyta”, „Truposze nie umierają”, „Pewnego razu… w Hollywood”, „Parasite”, „Joker”, „Boże Ciało” i wiele, wiele, wiele, wiele innych. Ilość plakatów ograniczona, więc warto będzie się pospieszyć. PLAKATOBRANIE zacznie się 6 marca o godzinie 15:00 i trwać będzie do wyczerpania zapasów.

 

 

Zwiastuny