Miejskie Centrum Kultury w Bydgoszczy

Opis wydarzenia

11 lipca 2021, godz. 11.00 – 19.00 / Zespół Pałacowo-Parkowy w Ostromecku

VI Światowy Dzień Tańca w Kręgu – całodniowy plener w Ostromecku

“Tańce w kręgu” to szansa na przeżycie radości płynącej z ruchu, harmonii i wspólnego tworzenia tanecznego kręgu. Aby zatańczyć Zorbę Horę Kalamatianos  i inne tańce nie potrzeba specjalnych umiejętności. Wystarczy włączyć się do kręgu.

11 lipca, już po raz szósty, łączymy się wraz z innymi 36 krajami w tanecznym kręgu – bez względu na wiek i doświadczenie taneczne, między innymi tańcząc trzy odgórnie wybrane tańce podane na stronie globalcircledance.com

Instruktorzy Stowarzyszenia Ajde Jano będą w prosty sposób pokazywać kroki wszystkim uczestnikom, po czym nastąpi wspólne ich odtańczenie.

W przypadku deszczu tańczymy w Sali Balowej.

Organizator: Stowarzyszenie Miłośników Tańców w Kręgu, Tańców Etnicznych oraz Terapii Tańcem Ajde Jano oraz Miejskie Centrum Kultury w Bydgoszczy.