Miejskie Centrum Kultury w Bydgoszczy

W stronę animowanego pełnego metrażu: filmy Titouana Bordeau (60′)

12. MFFA Animocje

Data:
18.04.2023 / Wtorek
Godzina:
19:00
Miejsce:
Kino Orzeł
Wstęp:
12 PLN

Opis wydarzenia

Titouan rozpoczął naukę animacji filmowej na kursie w Liceum Marii Curie-Skłodowskiej w Marsylii, gdzie zrealizował swój pierwszy krótki film „Rendez Vous”. Kontynuował edukację w dziedzinie animacji podczas 2-letnich studiów w szkole La Poudrière, co pozwoliło mu na dookreślenie celów, jakie przyświecają mu jako reżyserowi filmów autorskich. Już w swoim filmie dyplomowym „Planety po planetach” zaczął eksplorować światy animowanego science-fiction. Od ukończenia studiów w 2013 roku Titouan Bordeau zarówno realizuje projekty na zlecenie rozmaitych studiów, jak i tworzy własne autorskie pomysły (krótkie filmy i klipy). Jego filmy znalazły się w selekcjach uznanych festiwali takich jak Annecy, Clermont-Ferrand, Hiroszima, Stuttgart, Anima Mundi czy Meknes. Więcej na https://titouanbordeau.tumblr.com/film.

Filmy w zestawie:

PLANETY PO PLANETACH / PLANETS AFTER PLANETS / PLANÈTES APRÈS PLANÈTES

(2013, Francja, prod. La Poudrière, 4’04”)

Yvan, astronauta na jednoosobowej ekspedycji wydobywczej, ląduje swoim statkiem na nowej, jak się wydaje niezamieszkałej planecie.

DZICY LUDZIE / WILD PEOPLE (2019, Francja, 6’50”)

Samotny naukowiec na pustkowiu studiuje „dzikich ludzi”.

CHWAŁA / PRAISE (2015, Francja, 3’20”)

Ona i on – w elektronicznym rytmie utworu Muta idą przed siebie, razem, choć każde podąża własną ścieżką. Pokonując góry i doliny, robiąc przerwy na papierosa, docierają do tylko sobie znanego celu.

PA, PA, ELIDA / BYE-BYE ELIDA (2021, Francja, prod. Novanima, 35′)

Akcja filmu rozgrywa się na równinach. Odnajdujemy tam grupę postaci, które wykonują rozmaite czynności. Niektórzy próbują zdobywać pożywienie, aby przetrwać, inni budują, podróżują, bądź uczestniczą w niezrozumiałych rytuałach. Z upływem czasu okazuje się, że to, co robią niektórzy, jakkolwiek byłoby to dobre bądź okrutne, ma wpływ na życie pozostałych. Anibar (Kosowo) 2022 Grand Prix w konkursie filmów pełnometrażowych.