Miejskie Centrum Kultury w Bydgoszczy

Warsztaty dla kobiet – PORUSZENIE w kręgu opowieści: Baba Jaga (zmiany)

Festiwal Ethniesy. Prolog

Data:
14.11.2020 / Sobota
Godzina:
11:00
Miejsce:
online
Wstęp:
50 zł/ dostępne w kasie MCK PLN

Opis wydarzenia

13 – 15 listopada 2020, online / bilety: 50 zł – zapisy: danuta.kryszak@mck-bydgoszcz.pl

Warsztaty dla kobiet dostępne online (aplikacja Google Meets). Szczegóły przy zapisach.

Piątek: 17.00 – 19.00

Sobota 11:00 – 14.00

Niedziela 11:00 – 14.00

Warsztaty dla kobiet – PORUSZENIE w kręgu opowieści: Baba Jaga

Spotkajmy się, by poruszyć w sobie delikatną strunę, od której wszystko się zaczyna. Ochota do tańca. Zachwyt nad pieśnią. Przyjemność z ruchu. Radość z odkrywania. Ciekawość. Wytrwałość. Zaufanie. Spotkajmy się, porozmawiajmy, poprzyglądajmy się sobie. A potem poszukajmy ścieżek by się poruszyć, we własnym rytmie, dla siebie.

Spotkajmy się w kręgu opowieści. Patronką tego spotkania niechaj będzie Baba Jaga – istota tajemnicza, silna i niezależna. Jest mądra. Jest Tą Która Wie, ale która nie potrzebuje tego nikomu udowadniać. Nie poddaje się niechcianym konwenansom. Pozwala sobie na bycie sobą. Bywa złośliwa i dobra. Nie musi się nikomu tłumaczyć. Mieszka tam gdzie jej wygodnie. Chodzi własnymi ścieżkami. To ty musisz wyruszyć w podróż by ją spotkać.

PORUSZENIE będzie intymne i osobiste, w bezpiecznej przestrzeni, mruczane do własnego ucha, w ruchu skierowanym do wewnątrz.

Przynieś ze sobą: jedną ważną dla Ciebie opowieść oraz wygodny strój – taki jak lubisz, w którym czujesz się dobrze, który nie krępuje twoich ruchów, w którym nie boisz się położyć na podłodze. Ciepłe skarpety – będziemy pracować na boso a stopy lubią ciepło. Mata do jogi i/lub koc – do pościelenia na podłodze, zbudowania swojej planety wewnątrz naszego kręgu. Koc lub dużą chustę, szal – do przykrycia się lub ukrycia się.

Dbajmy o bezpieczeństwo – podczas spotkania możesz mieć maseczkę lub przyłbicę. Nasza grupa będzie niewielka. Będziemy zachowywać dystans – to będzie krąg pełen przestrzeni. Weź też mały ręcznik dla siebie do wycierania twarzy i rąk, swój kubek na herbatę i na wodę.

Warsztaty poprowadzi Basia Songin. Zbiera i czasem też wymyśla historie, które potem opowiada różnymi językami – słowem, muzyką, obrazem, ruchem. Śpiewa, gra na kilku instrumentach, tańczy, tworzy teatr. Współtworzy zespoły muzyczne Sutari i Mehehe. Jest muzykiem samoukiem, a jej droga do głosu wiodła poprzez spotkania z ludowymi śpiewaczkami, mistrzyniami pracy wokalnej, aż do jej własnych eksperymentów i odkryć.

Zdjęcie wykonał: Bartek Muracki.